AKŞENER KEMALE EREMEDİ?

ABONE OL
18:07 - 21/09/2023 18:07
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Akşener, İYİ Partiyi kurduğunda dağarcığına devşirme siyaset stokladı.

Stok siyasetine pazar yaratamayınca devşirme siyaset elinde kaldı. Mumyalanarak kozmik odalarda kuluçkaya yatırıldı.

Bu alanda başarısız olunca, yeni söylemler geliştirerek harman yerine   karışık siyaset yığınağı yaptı. Biraz milliyetçilik, milliyetçiliğin üstünü kapatacak kadar muhafazakarlık, milliyetçilik ve muhafazakarlığı mayalayacak kadar Atatürkçülük aldı. Bunları tencereye konularak, liberalizmi kapak yaptı.

Gel gör ki, ortada liberalizm ile kapatılan tencereyi harlayacak ocak yok!

Meral Akşener, Kılıçdaroğlu’nun ocağına düştü. Kureyşan aşireti, Seyit Mahmut Hayrani’nin dergahına yüz sürmek için CHP’nin kapısına dayandı.

Kılıçdaroğlu’nun cemalini görüp, kemale ermek için huzura çıkışı kabul gördü.

Kılıçdaroğlu, 12 imamlar aşkıma Akşener’in yüzünü 15’ler ile güldürdü.

Akşener, yollara düşerek kendini ana, bacı ilan etti. Tüm çabalarına rağmen 90’ların acılarını yaşayan duyarlı Türkiye halklarına unutturamadı. Akşener’in siyasetçi kimliği geniş kesimlerde güven yaratamadı.

Milliyetçilik, muhafazakarlık, liberallik perdelerini kapatarak, sadece tül perdeden sızan ışık ile yol aldı.

Atatürkçü söylemleri ile bedeni güçlendirirken, sağ eline kramplar girdiğinden, meydanlarda kökeninden gelen solcuları sayarak, sol elini güçlendirmeye çalıştı.

Solun soluk yüzleri Akşener’e kucak açtılar. Halk TV, KRT, Tele 1, Sözcü TV, gün içinde her programlarında İYİ partilileri konuk aldılar. Denize düşen yılana sarılırcasına İYİ Parti ile kafa kafaya vurarak, omuz omuza vererek AK Parti iktidarını değiştirmeye çalıştılar. Halk TV, KRT, Tele 1, Sözcü TV, maddi manevi destek veren, demokrat, halkçı, sosyal demokrat, sosyalist izleyicilerine İYİ Parti “devşirme nutukları dinlettiler.

Tüm ezilen halkların kardeşliğini yüce değer gören, birlikte hak ve özgürlük mücadelesi veren sol çevrelerde Akşener’in aydınlanmayacak kadar karanlığın içinde olduğunu bildiklerinden hiçbir sempati uyandıramadı.

Kemale ermeden dalından düşen; milliyetçi, muhafazakâr, liberal, sol döküntülerin türlüsüne kim kaşık salladıysa karnı doymadı.

Partiyi kurduğu ilk yıllarda 1990’lı yılların karanlığının içinde yer almasının hatırlanmaması için söylemlerinde HDP vurgusu yapmadı. MHP’nin hala HDP düşmanlığı üzerinden ayakta durduğunu görünce sağ kafasını CHP’nin sol omuzuna koyarak, meydanlarda HDP düşmanlığı yaparak milliyetçilik üzerinden MHP ile yarıştı.

En son seçimlerde ağlayarak her CHP’li evden bir oy istedi.

Devşirerek, ağlayarak, sızlayarak, bir anda Asena, aynı anda Kurt ve Kuzu oldu.

Neticede Akşener kemale eremedi.  Akşener’e tutunan solcular, Akşener’in cemalini gördüler.

Akşener hangi tutumu aldıysa tutarlılık gösteremedi. Güven sağlayamadı.

Devşirme politikaları derece yapmadı.

Bugün, HDP düşmanlığının yanına, Kılıçdaroğlu antipatisi ile sağ gösterip sol vurarak, CHP içindeki işbirlikçileri ile ortadan bölme görevini sürdürüyor.

Pir Sultan’ı rehber etmeyenler. Hızır Paşa’yı unutur, yeni hınzırlar ile karşılaşırlar.

Akşener’in, Türkiye’yi bugüne sürükleyen dumanlı hava, sisli yol, bulanık su siyaset mühendisliği içinde aldığı rolün sahnelerini Türkiye halkları unutmayacak!

Türkiye halklarının içine sinmeyecek!

Türkiye halkları hak ve özgürlüklerine kavuşmadıkça acıları dinmeyecek!

CHP, şunu bilmeli:

KENDİ GÜCÜNE GÜVENMEYEN KENDİ GELECEĞİNİ BELİRLEYEMEZ.

Hadi hayırlısı…

Inal

  En az 10 karakter gerekli
  Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
  Tüm Yorumlar (2)
  • Yunus Uslu

   Duzeltme:
   ilictaroglu kurnazlik yapmaya kalkti ve CHP siyasi hurdaliklar coplugune dustu diyorlar? Arta kalanlari da bazilari siyasi sermaye olarak kullanmaya calisiyormus, soylentilere gore. Ne kadar uzucu. Halkimiz daha iyi politikalara ve politikacilara layik. Selamlarimla,

   Cevapla

   Cevapla
   +0
   -0
  • Yunus Uslu

   Kilictaroglu kurnazlik yapmaya kalkti ve CHP siyasi hurdaliklar coplugune dustu diyorlar? Arta kalanlari da bazilari siyasi sermaye olarak kullanmaya calisiyormus, soylentilere gore. Ne kadar uzucu. Halkimiz daha iyi politikalar ve politikacilar layik. Selamlarimla,

   Cevapla
   +0
   -0