ÖZGÜR CHP, ÖZGÜR TÜRKİYE

ABONE OL
15:37 - 05/11/2023 15:37
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Siz bu yazıyı okuduğunuzda büyük ihtimalle, Cumhuriyet Halk Partisinin kurul seçimleri tamamlanmış olacak. Zira yazarken, henüz bu seçimleri bitmemişti.

Yurt Dışı örgütleri ise; Parti Meclisi, MYK ve Yüksek Disiplin Kurulu seçimlerini, merakla bekliyorlar. Günlerdir onlarla birlikteyim.

Onlarca üyesi olan bu kurullarda “bir” kişilik yer bulabilecek miyiz diye soruyorlar birbirlerine. Siz bu yazıyı okurken, artık genel merkezde bir Almanyalı seçilmişimiz bulunuyor olacak diye umuyor ve diliyorum. Bu konuya, yazı bittiğinde tekrar döneceğim.

Heyecanı ve tansiyonu çok yüksek bir Cumartesi günü yaşadık. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, bir kongre ile girdiği siyasi hayatımızdan, en azından genel başkanımız olarak dün gece, biraz da yürek burkacak bir şekilde ayrıldı. Öyle ki, kendi karşısında duran blok dahi, onun sakin ve ahlaklı kişiliği nedeni ile kazanmanın sevincini doyasıya ifade edemedi.

Bu bakımdan demokratik, katılımı yüksek başarılı bir kongre geride bırakıldı. Gecenin sonunda aracına binerken, hepimizin kalbinden bir şeyler de koptu. Teşekkürler Kemal Başkan. Teşekkürler, halkın umudu.

Seçilen Genel Başkan ise, özellikle konuşmasının sonunda, gecenin sonunda kazanacağının ilk işaretlerini vermişti bile. Seyirciler, eski vekiller, gazeteciler, delegeler, hepsi tanıyordu Özgür Başkanı, ben de tanırdım kendisini. Tanırdım diyorum çünkü, konuşmasının özellikle son birkaç dakikasında sahneye tanımadığımız, bilmediğimiz bir siyasi çıkmış gibiydi.

Kanat gibi açılmış iki kolu, bembeyaz avuçları ve ok gibi parmakları ile tüm salonu ayağa kaldırmayı başardığında, umutsuzluğun silinip gittiğini gördüm.

Artık tüm salon ayaktaydı. Alkış kıyamet gibi yükseldi, değişim, değişim diye atılan naralar ve nihayet “Özgür CHP, Özgür Türkiye” atılan sloganlarla 38. Kongre seçimin en kritik dönemecini sıkıntısız bitirmişti.

Ne demekti umutsuzluk, ne demekti teslimiyet, ne demekti Cumhuriyetin yıkılması…

Gördüm ki parti dimdik ayakta.

Gördüm ki, bu değişim gerçekten de Türkiye’yi değiştirecek.

Bugün Pazar, tek dileğim kaldı, bizim, yurt dışındaki yurttaşlarınız olarak talebimizi görmezden gelmemeniz.

Yaşasın CHP, Yaşasın Cumhuriyet!

Inal

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.