6.7 C
Berlin
20:31 - 15/12/2019
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
Futbol

Hamburg 2000 Inter, Atatürk Kupası Kuzey Almanya şampiyonu 

Hamburg 2000 Inter, Atatürk Kupası Kuzey Almanya şampiyonu 

Federal Almanya`da 10 yıl aradan sonra yeniden düzenlenen Berlin Büyükelçiliği Atatürk Kupası Futbol Turnuvası’nın Kuzey Almanya Şampiyonu Hamburg 2000 Inter takımı oldu.

Berlin Büyükelçiliği Atatürk Kupası Futbol Turnuvası’nın Kuzey Almanya Şampiyonası’nı T.C. Berlin Başkonsolos M. Mustafa Çelik, T.C. Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel, Berlin Büyükelçi Müsteşarı Süalp Erdoğan, T.C. Berlin Başkonsolos Yardımcısı Erdinç Evirgen, çok sayıda futbolsever, kulüp yöneticileri ve futbolcular izledi. 

T.C. Berlin Başkonsolosluğu himayesinde Berlin Türk Spor Merkezi`nin düzenlediği Berlin Büyükelçiliği Atatürk Kupası Futbol Turnuvası’nın Kuzey Almanya Şampiyonasına bölgelerinde daha önce yapılan turnuvada şampiyon olan takımlardan Hamburg 2000 Inter, Hannover Türkspor Wunsdor ve Berlin Hilalspor Kuzey Almanya Şampiyonası için karşı karşıya geldi.

Karşılaşmalarda büyük bir performans ortaya koyarak oynadığı dört maçtan üçünü kazanan ve birin de ise beraber kalan Hamburg 2000 Inter attığı 12 gol ve topladığı 10 puan ile Kuzey Almanya Şampiyonu oldu. Turnuvanın ikincisi Hannover Türkspor Wunsdorf dört maçta 7 gol atıp aldığı 4 puan ile ikinci, Berlin Hilalspor ise attığı 4 gol ile topladığı 2 puan ile üçüncü oldu.

Kuzey Almanya Şampiyonu olan Hamburg 2000 Inter takımına kupasını T.C. Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel verirken, Hannover Türkspor Wunsdorf kupasını T.C. Berlin Başkonsolos M. Mustafa Çelik’ten, Berlin Hilalspor ise kupasını Berlin Büyükelçi Müsteşarı Süalp Erdoğan’dan aldılar.

Berlin`in en yetenekli turnuva yöneticisi Yalçın Karaoğlan’ın sunuculuğunu yaptığı turnuvadaki karşılaşmaları Berlin Hakemler Federasyonu`ndan Berlin`deki özel yetenekler grubundaki tek Türk kızı Deniz Aylin Acur`un yanı sıra ilhan Dündar ve Abdul Katerji yönetti.

E GENÇLER HARİKALAR YARATTI
T.C. Berlin Başkonsolosluğu himayesinde Berlin Türk Spor Merkezi`nin düzenlediği Berlin Büyükelçiliği Atatürk Kupası Futbol Turnuvası öncesi Berlin`deki Türk takımlarının E gençleri arasında da muhteşem bir futbol turnuvası yapıldı.

Berlin Hilalspor, Anadoluspor, NFC Rot-Weiß Berlin 1932 e.V., CFC Hertha 06, BFC Südring, Türkiyemspor Berlin, BSV Hürtürkel, Berlin Türkspor 65 takımlarının katıldığı turnuvada minikler salonda tüm yeteneklerini ortaya koydular.

Turnuvada başarılı olan BSV Hürtürkel birinci, Anadoluspor ikinci, BFC Südring üçüncü ve NFC Rot-Weiß Berlin 1932 e.V. ise dördüncü oldular. Minik futbolculara kupalarını T.C. Berlin Başkonsolos M. Mustafa Çelik ve Berlin Büyükelçi Müsteşarı Süalp Erdoğan verdi.

BERLİN BAŞKONSOLOSU ÇELİK TEŞEKKÜR ETTİ
Turnuvanın kapanışında tüm katılımcılara teşekkür eden T.C. Berlin Başkonsolos M. Mustafa Çelik, „İki gün boyunca biliyorsunuz bu sene uzun dönemden beri ilk defa Atatürk, futbol turnuvası yapıldı Büyükelçimizin talimatı çerçevesinde, bence de çok güzel geçti. İki gün boyunca birlikte çok güzel müsabakalara şahit olduk. Haziran ayı içerisinde Atatürk kupası Almanya Şampiyonası Berlin’de olacağı için, bunu tam gününü basın açıklaması ile bildireceğiz. Bu bizim için gelecek sene için bir prova oldu Kısmet olursa seneye çok daha güzel olacağını düşünüyorum. Önümüzdeki senede hem daha büyük salonda yapılmasını hem de çok daha fazla insanımızın gelmesini bekliyorum. Bence Berlin seneye Atatürk Kupasında takımlar bir araya gelerek güzel ve iddialı bir takımla müsabakalara katılarak birinci olmalarını umut ediyorum“ dedi.

HAMBURG BAŞKONSOLOSU SUNEL SEVİNDİ
T.C. Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel, „Gençlerimiz çok iyi hazırlandılar. Burada Berlin’de Kuzey Almanya Şampiyonu oldular. Ve şampiyon olurken de rakiplerine fark attılar. İnşallah Almanya Şampiyonasında da bu başarıyı gösterirler” dedi. 

Berlin Büyükelçiliği Atatürk Kupası Futbol Turnuvası’nın Almanya Şampiyonası 24 Haziran 2018 günü Berlin Sommering Spor Salonu`nunda  düzenlenecek. Şampiyonaya, Kuzey, Güney ve Orta Almanya şampiyonları katılacak.

ha-ber.com/Orhan Önaldı/M. Sefa Doğanay

İlgili haberler

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla