Hamburg Galatasaray ‘da Başkan Volkan Varol Dönemi

Hamburg Galatasaray ‘da Başkan Volkan Varol Dönemi

ABONE OL
23:45 - 20/04/2024 23:45
Hamburg Galatasaray ‘da Başkan Volkan Varol Dönemi
2

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

2001 yılında kurulan Hamburg Galatasaray Derneği’nin başkanı Nihat Kırmızı adıyla yapılan çağrıyla, 19. Nisan 2024 Cuma günü TGH’da gerçekleşen seçimli genel kurulda tek başkan adayı olarak seçime katılan Volkan Varol, tüm üyelerin oylarını alarak başkan seçildi.

2015 yılından bu yana Galatasaray Hamburg Derneḡin çeşitli yönetim kademelerinde görev yapmış olan 43 yaşındaki Volkan Varol, seçilmesinin ardından kendisi ile ilgili bilgi verdiği konuşmasında yaptığı konuşmada Volkan Varol, ‘‘9 yıldır bu derneğin içindeyim ve büyük tecrübe edindim. Bu sene o sene dedim. Beni iradeleriyle başkanlığa getiren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Gençleştirilmiş yeni yönetim ekip arkadaşlarımla birlikte önümüzdeki dönem çok güzel projelere imza atacağız “ ifadesini söylerken salonda bulunan üyelerden alkış aldı.

Turgut Duman’ın genel kurul toplantısı açılış konuşması yapmasının ardından, istiklal marşıyla başlayan genel kurul toplantısında, ilk olarak Başkan Nihat Kırmızı söz aldı.

Kırmızı, üyeleri ve basın mensuplarını selamladığı duygusal konuşmasında zaman zaman gözleri doldu. Galatasaray Hamburg Derneği 8. başkanı Nihat Kırmızı son kez Başkan kürsüye gelerek yaptığı veda konuşmasında Cumhuriyet Kupası’na katılmayan Hamburg Fenerbahçe Derneği’ni eleştirdi. Hani sizler Atatürkçüydünüz diyen Kırmızı, ‘’22 yıldır Hamburg’da Cumhuriyet Kupası organizasyonunu başarıyla yapan tek derneğiz. 100 yıl projemiz deprem dolayısıyla güme gitti. Bizlere şampiyonluk yaşatan Galatasaray ‘a aşığıyım ‘‘dedi.

Daha sonra Derya Tuncel, Önder Zeybek ve Durak Demir’den oluşan Divan Kurulu seçildi. Divan kurulu toplantıda yeterli üye sayısının olup olmadığının tespitini yaptı. 84 üyesi olan derneğin, 12’si vekalet oyuyla olmak üzere, toplam 59 üyenin oy kullanma hakkı olduğu belirlendi. Daha sonra Üyelere gönderilen gündem maddeleri onaya sunuldu. Gündem maddelerinin onaylanmasının ardından sırayla gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

FAALİYET RAPORUNU NİHAT KIRMIZI, MALİ RAPORU AYDIN AKTÜRK AÇIKLADI!

Eski Başkan Nihat Kırmızı iki yıllık yaptıkları çalışmaların özetini üyelere açıkladı. Derneğin saymanı Aydın Aktürk ise, mali raporu sundu. Mali raporda, dernek hesabında bankada 4271, nakit kasada ise, 3290 Euro olmak üzere toplamda 7561 euro olduğunu belirtti. Aktürk ayrıca üyelerden aidat borçları olmak üzere toplam 3305 euro gelmesi gerektiği belirtti. Mali rapor üzerine kısa süren belirsizliğin ardından konu açıklığa kavuşarak ressam Hüseyin Varol, Durak Demir ve Kamuran Pelek’ten oluşan denetleme kurulunun hazırladığı raporu Durak Demir açıkladı. Demir, dernek gelir ve giderlerinin usulüne uygun olduğunu belirtti. Dernek üyeleri oy birliğiyle derneğin çalışma ve mali raporu onaylayarak eski yönetimi akladı.

YENİ YÖNETİM KURULU TEK LİSTEYLE OLUŞTU

Genel kurul toplantısının seçimlerle ilgili gündem maddesi kısmında seçime tek başkan adayı olarak giren Volkan Varol, tüm üyelerin oyunu alarak başkanlığa seçildi. Varol’un başkanlığa seçilmesinin ardından, yoğun bir alkış altında kendisine sevgi gösterisinde bulunularak, tebrik edildi.
Derneğin saymanlık görevine ise tekrar aday olan Aydın Aktürk, 6 üyenin red oyu kullanmasına karşın, 53 üyenin onay oyuyla tekrar sayman olarak seçildi.
Derneğin başkan yardımcılıklarına ise, Duygu Özcan, Mustafa Kahraman ve Çağdaş Melikoğlu oy birliğiyle seçildi.

YENİ YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

Derneğin yeni asil yönetim Kurulu üyeleri ise, şu isimlerden oluştu.

Sinan Bektaş (Basın-Medya sorumlusu), Caner Suna (sosyal medya), Eğitimci Gözde Varol, Serkan Boyraz, Turgut Duman, Hakan Özdemir, Av. Ali Eryılmaz, Safiye Kırmızı, Yedek Yönetim Kurulu üyeliklerine, Beyhan Acar, Ziya Toprak ve Erol Acar oy birliği ile getirildi.

Denetleme Kurulu: Sedat Akgündüz ( Asil üye), Nihat Kırmızı (Asil üye), Ercan Uzunpınar (yedek üye)

İZZET HOCA UNUTULMADI!

Gündemin son maddesi dilek ve temenniler bölümünde ise, eski başkan ve yöneticiler, 9. başkan olarak Hamburg Galatasaray derneğinin başkanlığına seçilen, sosyal ve renkli kişiliğiyle Hamburg ve çevresinde yaşayan Türkler arasında sevilip, sayılan Volkan Varol’a destek konuşmaları yaptılar. Ayrıca Kurucu Başkan Behçet Algan’ın önerisiyle derneğin tüzüğünü hazırlamış ve büyük emekler vermiş olan bugün hayatta olmayan, çevresinde İzzet Hoca olarak adlandırılan İzzettin Özakdağ anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

GENEL KURUL’A İLİŞKİN BAZI AYRINTILI NOTLAR

Galatasaray Derneği Hamburg başkanlığına seçilen genç dinamik Başkan Volkan Varol ve yeni yönetime seçilen Avukat Ali Eryılmaz şık giyimleriyle göz doldurdu.

Genel kurul toplantısının girişinde Aydın Aktürk, Sinan Bektaş, teknikte Mustafa Kahraman ve sosyal medya sorumlusu Caner Suna’nın genel kurul boyunca programın aksamaması için vermiş oldukları çaba, emek ve fedakarlıkları dikkat çekiyordu.

Hamburg Galatasaray Derneğinin genel kuruluna Hamburg Türk Basın Birliğinin başkanı Ahmet Durmuş, eski başkanlar Mehmet Atak-Erdal Altıntaş, gazeteciler Hurşit Köse, Ali Akdemir ve Cihan Esen katıldı.

Genel Kurulda söz alan konuşmacıların çokluğu demokrasi ve çok seslilik açısından önemli bir ayrıntıydı.

Toplantıda Kurucu Başkan Behçet Algan, Ercan Uzunpınar, Cahit Balat, Kamuran Pelek, Asım Kılıç, Derya Tuncel, Önder Zeybek Sedat Akgündüz, Hüseyin Varol, Remziye Kılıç, Abdullah Akar, Mustafa Kahraman, Çağdaş Melikoğlu, Duygu Özcan, Sinan Bektaş, Beyhan Acar, Ziya Toprak, Hakan Özdemir dikkatimi çeken bazı konuşmacılardan bazılarıydı.

Genel Kurulda Hamburg Galatasaray Derneği eski Başkanı Nihat Kırmızı deprem için yaptığı hizmetlerinden dolayı Post Gazetesi temsilcisi Erdal Altuntaş ile Galatasaray yöneticisi Sedat Akgündüz’e “Cumhuriyetin 100. yılında derneğimizin düzenlediği geleneksel Cumhuriyet kupası futbol turnuvası organizasyonlarında her dönem olduğu gibi ve 5 Şubat 2023 deprem felaketi için yaptığınız yardım ve katkılarınıza teşekkürlerimizi sunarız” yazılı birer teşekkür plaketi takdim etti.

Mali rapor konusunda divan ile sayman arasında yapılan tartışma genel kurula katılanlar açısından pek hoş karşılanmadı. Bu konu daha önce görüşülerek yanlış anlaşılmalara meydan verebilecek pürüzler giderilebilirdi.

BEHÇET ALGAN „CENTİLMENLİKTEN ASLA TAVİZ VERMEYİN “

Derneğin kurucu başkanı olan ve Hamburg siyaset ve spor camiasının çok yakından tanıdığı Behçet Algan, sosyal medyadaki atışmalara dikkat çekerek, ‘Diğer dernekler ile sürtüşmemenizi rica ediyorum. Onların gittiği yol asla bizim yolumuz değil. Lütfen sosyal medyada ve dışarıda ayrı renklere gönül vermiş olduğunuz arkadaşlarınızla atışmayın ve gönül kırmayın. Unutmayalım bizler Galatasaraylıyız ‘‘diyerek yeni dernek lokali ile ilgili elinden ne gelirse, yeni yönetime yardımcı olacağının altını çizdi
Genel kurulun sonunda birlikte bir şeyler içilerek yapılan keyifli sohbetler bir hayli ilginç ve pozitif olarak farklı bir kültür anlayışına tekabül etti.

Derneğin eski ağır topları sayılan büyük abilerin bu toplantıda fazla söz ve düşünce beyan etmemeleri ise gözlerden kaçmadı.

1 Mayıs 2001 yılında kurulan ve ilk kurucu başkanı Behçet Algan olan dernekte, Abdullah Akar, Kamuran Pelek, Ziya Toprak, Mehmet Günyar, Gürol Gür, Durak Demir ve Nihat Kırmızı başkan olarak geçmiş dönemlerde görev yaptılar.

Haber: Ali Akdemir /Fotoğraflar: Ali Akdemir ve Serkan Boyraz

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.