15 C
Berlin
16:12 - 25/09/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

CEMAAT İMAMLARININ, SİYASETÇİ ÇOCUKLARI VAR MI?

13:20 - 19/01/2020

Cemaati eskiden çok sevip, Memleketin en özel yerlerine kadar sokanlar, ne kadar yakınlaştılar merak ediyorum.

“Hoca efendiniz” emretti diyerek kız verenler, iş verenler, adaylık verenler filan vardı hatırlarsanız. Bu ilişki nereye kadar gitti bilen var mı? Hadi işi germeden çıkıp söyleyin. İmam nikahı ile olacak işler bunlar, sizde o devirde nikah kıyacak imamda çoktu. Oldu mu başka şeyler onu soruyorum.

Olmaz böyle bir şey diyenlere hatırlatmak isterim. Memleketin “anasını” teslim edenlerden, kendi anasını da teklif edenler çıkamaz mı yani. Hadi siz teklif etmemiş olabilirsiniz, size fark ettirmeden ordunun içine bile sızan herhangi bir imam, siz anlamadan ananızla görüşmüş olamaz mı, aile ile bu kadar yakın temas içindeyken?

Hele hele Cemaate “çocuklarımızı, işimizi, eşimizi güvenip teslim ettik “diyenler olduktan sonra, anasını teslim edenlerde olmuşsa eğer, anada bekarsa bir izdivaç olmuş olamaz mı?

Bazı siyasiler teklif etse de eski peşinden gittikleriniz bu durumdan faydalandı mı bilemem. En iyisi Fetullah Gülen’e sormak lazım durumu;

Hiç mi canı çeken olmamıştır? Hani imam nikahı kıyıp, dini açıdan uygun hale getirdikten sonra diyorum. Şimdi değil, hani serde gençlik varken, “hoca efendileri “iken diyorum. Hani adına olimpiyatlar düzenlenip, paralar basılırken diyorum. Beraber yürürken bu yollarda diyorum. Dön artık özledik seni diye yoluna dualar ediyorlardı ya, işte o zamanlar diyorum. Hani imam nikahını basıp helal yoldan diyorum. Bu kadar cebinde bir dolarla gezen, özel yazılım yükleyenlerin “hiçbiri kıymamıştır nikahı” diyebilir misin?

Şimdi zaten “Fetöcü” der, değil kızı anasını bile vermezler!

Eskiden olmuşsa bir iş, kesin siyasette üst mevkilere çıkmıştır bu çocuklar. Yetkililer uyursa, anasıda bekarsa, NEDEN OLMASIN. Neticede evlilikte hayır vardır.  “Gençler” beğenmişse birbirini, büyüklerde uygun görmüşse eğer olabilir. “Allah bir yastıkta kocatsın” demek düşer bize de.

Bizim oralarda cemaate pek kız vermezler, soruları çaldırmazlar, hak yemezler, Türk askerine kumpas kurmazlar!

Şimdi cemaat arayışlarına giren siyasileri gördükçe, aklıma yeni sorular geliyor. Akıllanmadılar mı, yoksa analarımı bekar?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla