Almanya’da İş Arayanlara Yeni Bir Fırsat: Come4work

Almanya’da İş Arayanlara Yeni Bir Fırsat: Come4work

ABONE OL
20:49 - 25/04/2024 20:49
Almanya’da İş Arayanlara Yeni Bir Fırsat: Come4work
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Dünyanın dördüncü büyük ekonomisi Almanya’da, işgücü talebi ve demografik değişimler, nitelikli işgücüne olan ihtiyacı arttırıyor. Federal Alman Hükümeti’nin göç yasasında yaptığı değişiklikler, kalifiye işgücünün Almanya’ya kolayca göç etmesini sağlayarak bu talebi karşılamayı amaçlıyor. Ancak, bu süreç, bürokratik engeller nedeniyle hâlâ yavaş ilerliyor.

Bu bağlamda, Almanya’da çalışmak isteyenler için yeni bir çözüm ortaya çıkıyor: Come4work. Bu online platform, Almanya’da iş arayan nitelikli personeli ve Alman işverenleri bir araya getirerek iş bulma sürecini kolaylaştırıyor.

Berlin merkezli girişimciler Doğan Azman ve Ufuk Güldü tarafından kurulan Come4work, Almanya’da iş arayanları ve işverenleri buluşturmayı amaçlıyor. Platformun işbirliği partnerleri arasında Almanya iş ve işçi bulma kurumu “Bundesagentur für Arbeit”, iş merkezi “Jobcenter” ve Almanya Orta Ölçekli İşletmeler Birliği (BVMW) gibi kurumlar yer alıyor.

Come4Work’ün kurucu ortaklarından Doğan Azman, Berlin merkezli Türk-Alman İşverenler Birliği (TDU) Genel Sekreteri olarak uzun yıllardır deneyim kazanmış bir girişimci. Azman, Almanya’da iş arayan birçok kişinin kendilerine destek istemesi üzerine Come4work platformunu kurduklarını belirtiyor.

Come4work projesiyle öncelikli hedefin Türkiye olduğunu belirten Azman, sistemin kazan-kazan prensibi üzerine kurulduğunu vurguluyor. Platform, iş arayanlar ve işverenler arasında adil bir denge sağlayarak her iki tarafın da zaman ve maliyet açısından tasarruf etmesini amaçlıyor.

Platformun diğer kurucu ortağı Ufuk Güldü ise Come4Work’ün kolay ve anlaşılabilir bir abonelik sistemi üzerine kurulduğunu belirtiyor. Almanya’da iş arayanlar yıllık 99 euro abonelik ücreti karşılığında Come4Work platformunda profil oluşturarak iş arama sürecine başlayabiliyorlar. İş arayanlar, uzman oldukları meslek alanlarına göre kayıt yapabiliyorlar.

Almanya’daki işverenler ise kendi sektörlerindeki nitelikli personeli Come4Work platformu üzerinden bulabiliyorlar. Come4Work, Almanya’daki işbirliği partnerleri aracılığıyla binlerce Alman işverene ulaşarak iş arayanlar ile işverenler arasında uygun eşleşmeleri sağlıyor.

Come4work online platformunda işverenlerle iş arayan nitelikli personel arasında eşleşme sağlandığında, platform ilk iş ve tanışma görüşmesini gerçekleştiriyor. Ardından, Come4Work, iş arayanın Almanya’daki vize başvuruları, denklik işlemleri gibi tüm işlemlerinde destek sağlıyor.

Bu yeni çözümle, Almanya’da iş arayanlar ve işverenler arasındaki bağlantı güçleniyor ve iş bulma süreci daha hızlı ve etkili bir hal alıyor. Detaylı bilgi ve kayıt için

www.come4work.com

adresini ziyaret edebilirsiniz.

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.