20.5 C
Berlin
19:47 - 26/05/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ABD DÜNYA Rusya

Rusya Kuzey Kore Arasında Balıkçı Tekneleri Gerginliği

Rusya Kuzey Kore Arasında Balıkçı Tekneleri Gerginliği

 

Rusya sahil güvenlik güçleri Kuzey Kore’ye ait bir balıkçı teknesine ateş açtı ve teknenin 21 kişilik mürettebatını gözaltına aldı. Olayın Japon Denizi’nde yaşandığı ifade edildi. Konuya ilişkin açıklama Rusya Federal Güvenlik Hizmetleri tarafından yapıldı.

Interfax Haber Ajansı’na yapılan açıklamada olayda 5 kişinin yaralandığı balıkçı teknesinin de alev aldığı belirtildi. Geride bıraktığımız hafta içerisinde de Rus güvenlik güçlerinin yaptıkları operasyonlarla teknelerde yasadışı avlanmaya karşı ekipmanlara el koydukları açıklanmıştı.

Bu son bir hafta içerisinde yaşanan 4. benzer olay oldu. Geçtiğimiz hafta da Rusya, Kuzey Kore’ye ait 3 farklı tekneye el koymuş ve 200’den fazla kişilik mürettebatı gözaltına almıştı.

Rus sahil güvenlik güçlerinin geçtğimiz hafta da Kuzey Kore balıkçı tenkelerine ateş açması sonucu bir kişi hayatını kaybetmişti.

Son olaylar Pyongyang’la Moskova arasında tansiyonun yükselmesine neden oluyor.

 

Amerika’nın Sesi tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak haber sitelerinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla