32 C
Berlin
18:02 - 11/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ali Sönmez

Ali Sönmez arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

İNKAR ET GİTSİN

22:43 - 25/04/2018

İNKAR ET GİTSİN

Adamın birinin erkek evladı olmaz, çareler arar, Allaha yalvarır” Rabim bana bir erkek evladı ver” askere gidip gelsin benim canımı al der.

Cenabı-ı Hak isteğini kabul eder, adamın bir erkek evladı olur, zaman çok çabuk geçer, oğlu askere gider gelir; adam isteği kabul olduğundan ölümünü beklemektedir, fakat Azrail canını almaya bir türlü gelmez.

Olayı gidip bir imama danışır imam: bu beni aşar, ben bilemem, sen müftüye sor der, adam müftüye sorar; müftü de cevap bulamaz, şurada bir Baba erenler var, çok bilgilidir ona bir sor bende bilemem der. Adam baba erenlerin huzuruna çıkar, olayı anlatır, Baba Erenler ölümü bekliyorum, Allah canımı almıyor; delireceğim, yatamıyorum der. Baba Erenler sen Hakka yalvarırken, yanında kimse var mıydı? Adamcağız yoktu, yalınızdım der, o zaman ne kafana takıyorsun, çocuk olmuş, askerlik bitmiş, gün geçmiş, soran olursa da inkâr et gitsin der, adamı yolar.

15 Mart 2009 ülke erken seçime gider mi sorusuna? Bu çok çirkin bir yaklaşım. Halk bizi iktidara beş yılığına getirmişse muhalefet buna katlanmak zorundadır. Erken seçim, hükümet hacze düşmüşse hacze düşenler böyle bir karar alır.

08 Ocak 2010
Bırak seçim yapmayı, seçim kelimesini telaffuz etmenin, bu ülkenin ekonomisi üzerinde etkilerini bunlar düşünmüyorlar mı, ülkenin kaynaklarının güçlenmesi diye bir dertleri yok, Dünyanın gelişmiş ülkelerinde böyle erken seçim veya böyle bir mantık yok. Bu geri kalmışlığın alametidir.

24 Ekim 2017
Demokrasilerde zaman bellidir, zaman gelir seçimi yaparsın, Eyy Kılıçdaroğlu sen şimdi 2019 Mart ayına hazırlan, çalış.

18 Nisan 2018 
Türkiye’nin önündeki iç ve dış gündem yoğunluğu, ortaya çıkacak, belirsizliğin bir an önce ortadan kaldırılması için, sayın Bahçeliyle böyle bir karara vardık. 24 Haziran 2018’de seçim olacak.

Aynı gün YSG başkanı Sadi Güven seçimle ilgili açıklama yaptı. Seçim kararını kim alır? Muhalefet, Ne işe yarar? yoksa Cumhurbaşkanı söyler Demokrasi ile yönetilen bir ülkede, diğer tüm kurumlar tamamı der. Seçim Ekonomi için zararlımıdır? Halk birini iktidara getirmişse görev dolmadan yine seçime gitmek, geri kalmışlığın göstergesi midir?

Bence Baba Erenlerin dediği gibi, her şeyi inkâr edin gitsin. İşinize nasıl geliyorsa bazen, ekonomist, bazen Demokrat, bazen ABD’ci, bazen Putinci olun, hesap soranlara da inkâr edin gitsin.

Ali Sönmez

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla