32 C
Berlin
17:48 - 11/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ali Sönmez

Ali Sönmez arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

GELELİM KURU FASULYENİN FAYDALARINA

23:13 - 10/06/2018

GELELİM KURU FASULYENİN FAYDALARINA

Bir cami hatibi, cuma günleri hutbede okuyacağı, ayet; dua konuşmaları bir türlü ezberleyemezmiş. Mimbere çıkmadan önce, okuyacağı sayfaya bir bal mumu yapıştırır ve kimsenin görmeyeceği bir şekilde, minberin en üst basamağına koyar oradan, bakaraktan okurmuş.

Hocanın bu cahilliğine içerleyen bir delikanlı hocaya ders olsun diye, hocanın minbere koyduğu kitabı, oradan alıp yerine, bir yemek kitabı yerleştirip, balmumunu da gelelim kuru fasulyenin faydalarına olan bölüme yapıştırmış. Cuma hutbesi için minbere çıkan hoca, kendinden emin bir şekilde başlamış konuşmaya, konuyu unutunca, kitaba bir göz atmış. Gelelim kuru fasulyenin faydalarına deyince, camii cemaati başlamış gülüşmeye

Bu deyim böylece bizim edebiyatımıza girmiş. Şu an Türkiye’de müthiş bir seçim düellosu devam ediyor. 

Sayın Cumhurbaşkanı, (Poremter)’e bakaraktan konuşmalarını yapıyor. Poremter bozulduğunda da ortaya ilginç görüntüler çıkıyor, mesela Bingöl mitinginde beş sefer ses ver Diyarbakır diyor milletten ses gelmiyor, ben tek partili CHP döneminde 75 kişilik sınıflarda okudum diyor.

RTE 1954 doğumlu, tek partili dönem 1950’de son buluyor.

1998 Adıyaman havaalanı
1992 Muş havaalanı
1987 Menderes havaalanı
1975 Malatya üniversitesi
1992 Zonguldak üniversitesi biz yaptık diyor.

AKP 2002’den beri iktidar. 1983 yılında doğan kızından 80’lerde mektup alıyor, 1989 yılından beri kullanılan (ER) ve (Tomografi) cihazını kendilerinin getirdiğini söylüyor.

Ayıptır, günahtır insan Cumhurbaşkanının Poremter cihazına böyle şeyler yazıp, insanı kandırır mı, insanda biraz edep olur yahuu. Bozmayın Poremterin ayarlarını.

Ali Sönmez

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla