32 C
Berlin
18:59 - 11/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ali Sönmez

Ali Sönmez arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

GAZA GELMEK?

13:36 - 08/02/2018

GAZA GELMEK?

Uçak düşmek üzereydi, Uçağın içerisinde dört farklı ülkeden turistler bulunuyordu, motorun biri stop etmiş, her geçen dakika uçak irtifa kayıp ediyor, personel ne yapacağını şaşırmış, bir heyecanla olaya çözüm arıyorlardı. Kaptan pilot hostesleri yanına çağırdı, uçakta kimler var diye sordu?

İngilizler, Fransızlar, Türkler ve Amerikalılar var diye cevap verdi baş hostes. Okyanusu geçebilmemiz için ilk önce yükleri boşaltın, irtifa kayıp etmemiz devam etikçe de bir yolunu bulup, insanları dışarı atlamaları için ikna edin! Haydi iş başı emrini verdi. 
Tecrübeli baş hostes pilot kabininden çıkıp, İngiliz kafilesine yöneldi şurada bir ada var şayet aşağı atlarsanız, bu ada ömür boyu sizin olacak dedi, demesiyle tüm İngilizler uçaktan aşağı atladı. Fakat yük hala ağır gelmekteydi. 

Hostes Amerikalılara yöneldi; burada iki ada var, çok zengin birbirine düşman edebilirseniz ömür boyu bunlara ürettiğiniz her şeyi satar ve petrollere el korsunuz deyince, tüm Amerikalılar aşağıya atladı.

Sıra Fransızlara gelince burası son durak lütfen atlar mısınız diye seslendi hostes, Mersi diyen kendini uçaktan aşağı bıraktı. Uçağın diğer motoru da arızalanmıştı, uçak personel dışında taşıyacak gücü kalmamış. 

Hostes Türk kafilenin yanına yaklaşıp, alaycı bir tavırla ulann siz var ya siz çok korkaksınız “!! Amerikalılar İngilizler, Fransızlar Arslanlar gibi uçaktan korkmadan aşağıya atladılar, siz korkak pısırıksınız deyince hurra kafilece kendilerini uçaktan bıraktılar. Şimdi bu fıkrayı neden anlattığımı düşünüyorsunuzdur? 

Bizim toplumun koltuğunun altına karpuzu kıstırdın mı, gerisini, kârını, zararını düşünmeden neye mal olursa olsun, kendini savaşa bile sokar.

Ali Sönmez

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla