18.9 C
Berlin
21:13 - 10/07/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Adil Hacıömeroğlu

Adil Hacıömeroğlu arşivindeki tüm yazıları ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

CHP’DE BİR AKHDP’Lİ

17:28 - 25/04/2014

CHP’DE BİR AKHDP’Lİ

CHP’nin “Yetmez, ama evetçi” vekili Binnaz Toprak, fırsat buldukça AKP’ye ya da HDP’ye övgüler düzmekte. AKP anayasasına elinden gelen desteği verdikten sonra, bir de “evet” oyu kullanmıştı. Zaten CHP milletvekilliğine aday olurken bunu da saklamadı.
AKP’yi ve BDP’yi öven bu vekil, sanırım fırsat bulamadığından CHP’yi anlatamamakta kimseciklere.
30 Mart seçimleri öncesinde yurttaştan, HDP’ye oy vermesini isteyen Toprak, seçim sonrası da RTE’ye övgüler düzmekte. RTE ve AKP böyle yandaş propagandistler ve Truva atları bulunca seçimleri kazanır tabi ki…
“Biz aile sigortası önerdik, hayali bir şey gibi geldi. İnsanlar sağlık sigortasından ya da bize çirkin görünen TOKİ’lerden çok memnun.”    demekte Binnaz Hanım bir gazeteyle yaptığı söyleşide. Eee, muhalefetin vekili, AKP’nin yaptığı işleri böylesine överse yurttaş neden CHP’ye oy versin?
“Aile sigortası” güzel bir düşünceydi. Ey Binnaz Toprak, sen ve senin gibi CHP’li olmayı bir türlü içine sindirememiş ve Cumhuriyet’le kavgalı vekiller, aile sigortasını halka anlattınız da anlamadılar mı? Kaç kişiye gidip CHP projelerini anlattın ey ithal vekil? AKP,  Cumhuriyet kurumlarını yıkarken hiç karşı çıktın mı? Bugüne kadar CHP’nin neyini savundun sen?
TOKİ’yi övmektesiniz. Dere yataklarında yapılan TOKİ evlerinde can veren yurttaşların sesi olmadınız neden? Buralarda ölen yurttaşlarımızın para kazanma hırsına nasıl kurban edildiklerini neden anlatmadınız halka?
“Tayyip Erdoğan karizmatik bir lider. Halk adamı olmasının payı var. Yaptıkları iyi şeyleri göz ardı etmek gerekmez.” diye sürdürmekte sözlerini Binnaz Toprak.
RTE, sana karizmatik, etkileyici, ikna edici ve hatta çok yakışıklı da gelebilir. Bu, senin bakış açın, ne diyebiliriz buna? Ancak bize sorarsan durum farklı. Başbakana bakınca cehalet görüyorum. Halkına, yurttaşlarına, muhaliflerine kin ve nefret dolu bakışları olan bir diktatör görmekteyim. Beğeniler değişir kişiden kişiye… Eğer siz, bir diktatörü bu kadar sevimli görüyorsanız, çaresiz kalan halk ne yapsın?
Binnaz Hanım, “RTE’nin halk adamı olduğunu” söylemekte. Halkını yoksullaştıran, bunca yolsuzluğa göz yuman, yurttaşına hakaret eden, komşularını kan gölünde boğmak isteyen birinden halk adamı olur mu?
Halkına kazık atan birinden halk adamı olur mu?
Dün dediğini, bugün inkâr eden kişiden halk adamı olur mu?
Demokrat olmayan birinden halk adamı olur mu Binnaz Hanım?
Binnaz Hanım, “Yaptıkları iyi şeyleri göz ardı etmek gerekmez.” Demişsiniz. Hükümetin yaptığı iyi şeyleri(varsa) sizin övmeniz gerekmez. Zaten AKP sözcüleri, bire bin katarak anlatmakta bunları. Yoksa onları yetersiz mi buldunuz da siz de AKP’yi övgü kervanına katıldınız.
Bakın Binnaz Hanım, sizin bir muhalefet milletvekili olarak göreviniz; AKP’nin yapamadığı ya da yanlış yaptığı şeyleri halka anlatmaktır. Sanırım siz, “Yetmez, ama evetçiliğinizin” etkisiyle olsa gerek hala RTE’yi bir demokrasi kahramanı(!) olarak görmektesiniz. Eee, bu durumda sizin CHP’de ne işiniz var. Truva atı olmayın. Gidin kahramanınızın, karizmatik liderinizin yanına. İnanın herkes için bu çok iyi olur.
Herkes sormakta “CHP niye seçimlerde yenildi.” diye… Bir partinin böyle vekilleri oldukça sırtı yerden kalkmaz.
                                                                       
Adil Hacıömeroğlu

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla