“Çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkalım”

15.01.2023 22:36

DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği (DİTİB KBB), 2022 yılı değerlendirme toplantısını büyük bir katılımla gerçekleştirdi. DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği Başkanı Uğur…

“Çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkalım”

DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği (DİTİB KBB), 2022 yılı değerlendirme toplantısını büyük bir katılımla gerçekleştirdi. DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği Başkanı Uğur Cankurt, “çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkalım” dedi.

DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği’ne bağlı Neuhaus derneğinde yapılan toplantıya, DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği’ne bağlı 62 Cami Derneğin Başkanları, DİTİB Gençlik, Kadın Kolları ve Veli Derneklerin Başkanları ile çok sayıda üye katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan DİTİB Kuzey Eyalet Bavyera Birliği Başkanı Uğur Cankurt şunları söyledi: “2023 yılında hedeflerimiz arasında özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin başarısının artırılmasına yönelik çalışmalara ağırlık verilmesi gerekiyor” dedi.

Cankurt “Almanya genelinde faaliyet gösteren çok geniş bir ağa sahip olan DİTİB, Almanya’da yaşayan Türk ve Müslümanlara dini hizmetleri başta olmak üzere sosyal alanlarda da hizmeti bulunmaktadır. DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliğimiz din hizmeti alanı başta olmak üzere, insanların soruları ve problemleri, ihtiyaçları nelerdir ve nasıl karşılayabiliriz gibi konular üzerinde çalışmaktadır “ dedi.

Toplantıya katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Radyo Televizyon Daire Başkanı Lokman Arslan’da bir sunum yaparak Diyanetin Yurt İçi ve Yurt Dışında yürüttüğü radyo televizyon başta olmak üzere basılı ve görsel yayınlar hakkında bilgiler verdi.

Görev süresi bu sene sona erecek olan Nürnberg Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Fuat Gökçebay’da, görev süresi içerisinde DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği’nin başarılı çalışmalara imza attığını belirtti.

Çocukların ve gençlerin okul ve mesleki eğitimlerinde karşılaştıkları sorunlar, yabancı düşmanlığı ve ayrımcılık, aile bireyleri arası ilişkiler, gençlerin kimlik ve kişilik gelişimleri, yaşlılara yönelik ve sosyal hizmetler alanında yeni açılımlar, anaokulları çalışmaları gibi konulara yeni dönemde daha fazla ağrılık verilmesi gerektiğini vurguladı.

DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği yöneticilerine ve üyelerine yapacakları işlerde başarılar diledi.

Soru cevap faslı ile sona eren toplantıya katılan Cami Dernek Başkanları da 2023 yılının hayırlı, sağlıklı ve güzel bir yıl olmasını temenni ettiler. Hayırlı çalışmalarda bulunanları Allah utandırmasın dileklerinde bulundular.

ha-ber.com/İlhan Baba-Nürnberg

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

“İslam Dini Kadının Eğitimini Yasaklamıyor”

“İslam Dini Kadının Eğitimini Yasaklam..

“İslam Dini Kadının Eğitimini Yasaklamıyor”
Yeni Beyaz Saray Genel Sekreteri Jeff Zients Olacak

Yeni Beyaz Saray Genel Sekreteri Jeff ..

Yeni Beyaz Saray Genel Sekreteri Jeff Zients Olacak
Harcamalarda Düşüş FED Politikasını Etkiler mi?

Harcamalarda Düşüş FED Politikasını Et..

Harcamalarda Düşüş FED Politikasını Etkiler mi?
“2023 Latin Amerika İçin Zor Geçecek”

“2023 Latin Amerika İçin Zor Geçecek”

“2023 Latin Amerika İçin Zor Geçecek”
Bak postacı yine gelmiyor!

Bak postacı yine gelmiyor

Bak postacı yine gelmiyor!