Almanya Başbakanı Scholz’den İsrail’e eleştiri

Almanya Başbakanı Scholz’den İsrail’e eleştiri

ABONE OL
18:26 - 18/11/2023 18:26
Almanya Başbakanı Scholz’den İsrail’e eleştiri
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, İsrail’in işgal altındaki Batı Şeria’da kurduğu Yahudi yerleşim yerlerini eleştirdi ve Almanya’nın iki devletli çözümü desteklediğini söyledi.

Almanya Başbakanı, Brandenburg seyahati sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada “Batı Şeria’da daha fazla Yahudi yerleşim yeri kurulmasını istemiyoruz. Yerleşimcilerin Filistinlilere şiddet uyguladığını görmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hem İsrail hem de Filistin için en iyi çözümün iki devletli bir yapı olduğunu vurgulayan Almanya Başbakanı, İsrail’de siyasetçilerin bu çözümden uzaklaşmaları halinde kendilerinin verdiği desteği de keseceklerini söyledi.

Konuşmasında Almanya’nın Filistinlilere yaptığı yardımlara da değinen Scholz, Almanya’nın sadece İsrail’i destekleyen bir ülke olmadığını ABD ile birlikte Filistin’e en fazla yardım yapan ikinci ülke konumunda olduğunu belirtti.

Müslüman Arap ülkeleri de eleştiren Almanya Başbakanı, “Bazıları çok zengin olsa da, komşu devletler değiller. Orada okulların ve hastanelerin işletilmesini mümkün kılan bizleriz” ifadelerini kullandı.

VOA tarafından geçilen Almanya Başbakanı Scholz’den İsrail’e eleştiri haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Almanya Başbakanı Scholz’den İsrail’e eleştiri haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Almanya Başbakanı Scholz’den İsrail’e eleştiri haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.