16.3 C
Berlin
19:48 - 05/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

KONYA`YA ASKERE GÖNDER, LİBYA`DA ÖLSÜN!

00:10 - 23/02/2020

Bu neyin kafası anlamadım. Kuzey Afrika da bir ülke. Adı Libya, dünyanın neresinde olursa olsun beni ilgilendirmiyor.

Komşumuz deseniz değil, Orta Asya da deseniz değil.

Komşuları sahip çıkacak. Birleşmiş Milletlere götüreceksiniz meseleyi. Fakat bize getirmeyeceksiniz. Eskiden olsa, hani çocukken mahallede top oynarken filan “Milletin derdi, gözünüze mi girdi “derdim fakat hepimiz o yaşları geçtik.

İnsanlık için gittik filan diyenlere hiç inanmayın. Memlekete getiremediğimiz insanlığı Afrika’ya nasıl götürecekmişiz! Biz komşumuz Suriye ye götüremedik insanlığı, Afrika ya nasıl götürelim.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, İzmir’de otoyol açılışında “(Libya’da) Birkaç tane şehidimiz var” diyerek duyuruyor konuyu.

Otoyol açılışında kaç ton asfalt kullanıldığını filan anlatır diye beklerken, arada da Libya’dan bahsetmiş benim anladığım kadarı ile.

Suriye de meşru ve seçilmiş hükümete karşı çıkanlar, Libya da hükümet taraflısı. Yani mesele demokrasi adalet filan değil. İşin kötüsü insandan da anlamıyor AKP Genel Başkanı Erdoğan. Esad dedin, kardeşimiz dedin, yanlış tanımışım diyorsun. Hoca Efendi dedin, oda teröristmiş diyorsun. Demek ki AKP genel başkanının ön sezileri ile karar almamız büyük yanlışmış bu iki konuda. Ben inanıyorum ki Libya konusunda da AKP genel başkanı doğru kararlar almıyor.

Çocuğu Konya ya askere gönderiyorsunuz, cenazesi Libya’dan geliyor. Bu nasıl bir anlayış siz düşünün.

Bir de MHP düşünsün bu kadar olaylar olur iken, yanlış gördükleri şeyleri eleştirerek gündeme gelmek daha güzel olmaz mıydı?

Her karar MHP için doğru mudur? Hiç hatası yok mu hükümetin. Her şeyi doğru yapıyorsa AKP, MHP ye ne gerek var demezler mi?

Doğru sandığınıza oy verin mecliste, fakat hiç mi yanlışı yok hükümetin.

Yoksa Bahçeli hükümeti deterjan ile Haliçte yıkadı da benim mi haberim olmadı!

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla