Süslü kadınlar Berlin`e çıkarma yapacaklar

19.08.2019 18:43

Çevre duyarlılığına dikkat çekmek için 6 yıl önce İzmir’de başlatılan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, Berlin’de de düzenlenecek. İzmirli kadınların 2013 yılında 'Dünya…

Süslü kadınlar Berlin`e çıkarma yapacaklar

Çevre duyarlılığına dikkat çekmek için 6 yıl önce İzmir’de başlatılan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, Berlin’de de düzenlenecek.

İzmirli kadınların 2013 yılında 'Dünya Otomobilsiz Kentler Günü' kapsamında çevre duyarlılığına dikkat çekmek amacıyla başlattıkları "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, 22 Eylül'de Berlin'de de yapılacak. Tur, bu yıl dünya genelinde 100 şehirde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.


Yaklaşık 300 kadının katılmasının hedeflendiği Berlin'deki turu organize eden Safia Yazanoğlu, "İklim ve çevre bilinci konusuna vurgu yapmak, kadınların eşit hak ve özgürlüklerine dikkat çekmek istiyoruz" dedi ve herkesi tura katılmaya davet etti.

22 Eylül'de Berlin'de gerçekleştirilecek olan bisiklet turu saat 16.00 ́da başlayacak. Başlangıç̧ noktası Ku`damm- Breitscheidplatz olacak. Varış̧ noktası ise Brandenburger Tor-Platz des 18.März .

Yorumlar