19.6 C
Berlin
00:50 - 14/10/2019
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ALMANYA Antalya GÜNCEL GÜNDEM Nürnberg TURİZM TÜRKİYE

Nürnberg’den, Antalya Kaleiçi Festivali’ne ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in daveti üzerine Nürnberg Büyükşehir Belediye’sini temsilen Meclis Üyesi Aynur Kır başkanlığında oluşturulan bir delegasyon, 11 Ekim-14 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan Kaleiçi Festivali’ne katılacak.

Delegasyonu , Antalya Nürnberg Kardeş Şehir İnisiyatifi Derneği Başkanı Rıza Özlek, Nürnberg Uluslararası İlişkiler Bölümü Daire Müdürü Dr. Schürgers, Antalya Koordinatörü Daniel Nevaril ve Türk-Alman Kadınlar Derneği’nden Gülseren Suzan Menzel ve Yeşiller Partisi’nden bir Meclis üyesi oluşturuyor.

Nürnberg’den ayrıca sanatçı Julian Vogel de delegasyonla birlikte festivalde çocuklar için kültürel bir program sunmak üzere kardeş şehir Antalya’ya gidecek.

DOSTLUĞUN ÖNEMİ

İki kardeş şehir arasındaki dostluğun ve kardeşliğin sürekliliğini sağlamanın önemine vurgu yapan Aynur Kır, “Nürnberg Büyükşehir Belediyesi olarak kardeş şehrimiz Antalya’nın Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e tebrik ve davete teşekkür ziyaretinde bulunacağız” dedi. Delegasyon 3 gün boyunca Nürnberg’i tanıtacak program ve konuşmalar yapacak.

ha-ber.com/Taner Tüzün/Nürnberg

 

İlgili haberler

YORUM EKLE

* Yorum formunu kullanarak, verilerinizin bu site üzerinden depolanması ve işlenmesine izin verirsiniz.

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla