Hamburg'un Sanat Güneşi Tahir Müjide Vefat Etti

10.05.2022 19:55

Almanya'daki yaşayan Türklerin çok yakından tanıdığı, Diyarbakırlı sanatçı ve bir dönemler tanınmış Tahir Müzikhol restoranı çalıştıran iş insanı Tahir  Müjide, evinde geçirdiği…

Hamburg'un Sanat Güneşi Tahir Müjide Vefat Etti

Almanya'daki yaşayan Türklerin çok yakından tanıdığı, Diyarbakırlı sanatçı ve bir dönemler tanınmış Tahir Müzikhol restoranı çalıştıran iş insanı Tahir  Müjide, evinde geçirdiği ani kalp krizi sonucu 78 yaşında hayatını kaybetti.

Unut Beni ve Sevda Yollarında “isimli başarıyla yorumladığı şarkıları hafızalara kazınan Tahir Müjide'nin ani ölümü, çevresindekileri üzüntüye boğdu.

Dört çocuk sahibi olan ve 2020 yılının kasım ayında oğlu Erkan'ı kaybeden, onun acısıyla derinden sarsılan Tahir Müjide, Türkiye ve Avrupa sahnelerinde uzun yıllar Ud, ses sanatçısı ve bestekar olarak isim yapmıştı.

„Her Zamansız Ölüm, Erken Gelen Ölümdür “

Tahir Müjide'nin zamansız gelen ani ölümü, başta hayat arkadaşı Sevgi Hanım, kızları Tülay, Sevilay, oğlu Erdal ve yakınlarını derin üzüntüye boğdu.

Tahir Müjide'nin oğlu Erkan Müjide yaklaşık 1,5 yıl önce, genç yaşta hayatını kaybetmişti.  Kolay değildi elbet.  Bir anne ve baba açısından, kendileri yaşarken evlatlarını toprağa vermek, dayanılması güç, zor bir andı.

Evladı Erkan’ın ani ölümüne dayanamayan, kendisi de hasta olan acılı baba Tahir Müjde, önlem olarak evde sağlık kontrolü altında tutuluyordu.

Oğlunu kaybetmesinden dolayı sarsılan Tahir Müjide’nin kalp rahatsızlığı da artmış ve kalp ameliyatı geçirmişti. Onun da kalbi daha fazla bu acıya dayanamadı. Yaklaşık 1,5 yıl aradan sonra o da hayata gözlerini yumdu.

HAMBURG YASTA!

Diyarbakırlı olan usta sanatçı, 8 Mayıs Pazar sabahı kahvaltı masasında ani gelen kalp krizi sonucu, hayata gözlerini yumdu. Müzik dünyasında başarıyla çaldığı ud’u ve ses sanatkarlığıyla tanınan, bir dönem onun Bramfelder str.’de işlettiği Tahir Müzikhol restoranda, birçok müzisyen sahne almıştı.

Daha sonra çalışmalarını Muğla’nın Datça ilçesine kaydırarak, iş ve müzikal çalışmalarına bir süre orada devam etmişti. Tahir Müjide'nin ani ölümünden yakın arkadaşı ses sanatçısı Nevzat Ok, sanatçı arkadaşı Abdullah Tan ve kızı Alev Tan ve yakın aile dostları olan Perihan Çelik olmak üzere, birçok kişi üzüntülerini dile getirdi.

Önümüzdeki günlerde Hamburg’daki Öjendorf mezarlığında toprağa verilecek olan Tahir Müjide'nin ani ölümünden dolayı, kederli ailesine, başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Diğer Haberler

Basın Özgürlüğü ve Basın Kartı Davası

Basın Özgürlüğü ve Basın Kartı Davası

Basın Özgürlüğü ve Basın Kartı Davası
“Suriye’de Mülteciler İçin 57 Bin Konut İnşa Ettik”

“Suriye’de Mülteciler İçin 57 Bin Konu..

“Suriye’de Mülteciler İçin 57 Bin Konut İnşa Ettik”
Biden’dan İsveç ve Finlandiya’ya Tam Destek 

Biden’dan İsveç ve Finlandiya’ya Tam D..

Biden’dan İsveç ve Finlandiya’ya Tam Destek 
Trump'tan Öz'e

Trump'tan Öz'e "Kazandığını İlan Et" M..

Trump'tan Öz'e "Kazandığını İlan Et" Mesajı
NETU West’ den ihtişamlı açılış

NETU West den ihtişamlı açılış

NETU West’ den ihtişamlı açılış