Berlin’de İklim Politikasını Protesto Eden Gençler Gözaltına Alındı

Berlin’de İklim Politikasını Protesto Eden Gençler Gözaltına Alındı

ABONE OL
16:13 - 03/03/2024 16:13
Berlin’de İklim Politikasını Protesto Eden Gençler Gözaltına Alındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Almanya’nın başkenti Berlin’de ‘Son Kuşak’ adlı çevre grubu, Başbakanlık binasının ön cephesine turuncu boyayla ‘İmdat! Sizin çocuklarınız’ yazarak hükümetin iklim politikasını protesto etti. Gruba mensup göstericiler, pankartlar taşıyarak iklim krizine dikkat çekti. Göstericiler, oturma eylemi yaparken polis tarafından gözaltına alındı.
Almanya’nın başkenti Berlin’de “Son Kuşak” (Letzte Generation) adlı çevre grubu, Başbakanlık binasının ön cephesine turuncu boyayla “İmdat! Sizin çocuklarınız” (Hilfe! Eure Kinder) yazarak hükümetin iklim politikasın protesto etti.

“Son Kuşak” grubuna mensup göstericiler, “Siz bizi öldürüyorsunuz” ve “Seçme hakkı yok, para yok, güç yok” yazılı pankartlar taşıdı.

Başbakanlık binası önünde oturma eylemi de yapan 13-16 yaşlarındaki aktivistler, daha sonra geniş güvenlik önlemi alan polis tarafından kimlik tespiti için gözaltına alındı.

“Son Kuşak” grubundan yapılan açıklamada, iklim krizine dikkat çekilerek Alman hükümetine bu konuda genç kuşağa karşı taşıdığı sorumluluğun farkına varma ve bu sorumluluğun gerekliliklerini yerine getirme çağrısı yapıldı.

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.