*** ”Almanya açıkça teröristlerin hedefinde”

*** ”Almanya açıkça teröristlerin hedefinde”

ABONE OL
20:46 - 01/08/2009 20:46
*** ”Almanya açıkça teröristlerin hedefinde”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

 

 

”Almanya açıkça teröristlerin hedefinde”

Almanya’da Hessen Eyaleti İçişleri Bakanı Volker Bouffier, Almanya’nın açıkça teröristlerin hedefinde olduğunu söyledi

Bouffier, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, ”Almanya açıkça teröristlerin hedefinde. Ulaştığımız tüm bilgiler, İslamcı teröristlerin Almanya’da yapılacak genel seçimlerden istifade ederek, saldırılarla Alman askerlerinin Afganistan’dan çekilmelerini sağlamaya çalışacakları yönünde. Ne zaman, nerede vuracaklarını bilmiyoruz” dedi.

Her tür ”senaryoya” hazırlıklı olduklarını, teröristlerin insanları topluca rehin almaları olasılığı üzerinde de durduklarını belirten Bouffier, teröristlerin nükleer silahlarla saldırı yapmaları olasılığını ne kadar gerçekçi bulduğunun sorulması üzerine de ”El Kaide’nin en ağır şekilde zarar vermeye çalışacağı yönünde bilgiler var. Bu nedenle hiçbir olasılığı göz ardı etmemeli ve hazırlıklı olmalıyız” şeklinde yanıt verdi.

Hessen eyaletinin neden daha yoğun tehdit altında olduğunun sorulması üzerine Bouffier, sadece Frankfurt havaalanında 70 bin kişinin çalıştığına ve her gün bu alana 180 bin yolcunun geldiğine, bunun yanı sıra Frankfurt’ta çok sayıda bankanın ve eyalette çok sayıda Amerikan kuruluşunun bulunduğuna dikkati çekti.

Eyalette çok yoğun güvenlik önlemleri aldıklarını, ancak silahlı kuvvetlerin olası terör eylemlerinde ülke içinde kullanılıp kullanılamayacağı konusuna da açıklık getirilmesi gerektiğini ifade eden Bouffier, Müslüman kuruluşlarla da güven ortamı yaratılmasının önemli olduğunu kaydetti.

"Güvenlik güçlerinin Müslümanlar arasında, şüpheli görülen kişileri kendilerine bildirecek kişilere ihtiyacı olduğunu" da belirten Bouffier, bunun insanları kullanmakla bir ilgisi olmadığını, sadece güven oluşturulması anlamına geleceğini savundu.


(A.A) Evren AYDEMİR 

Inal

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.