LVM Fikret Odağ

Türkiye ile Yunanistan Masada Görüşecek

11.01.2021 22:34

  Türkiye ve Yunanistan arasında tırmanan Doğu Akdeniz geriliminin azaltılması konusunda önemli bir adım geldi. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye ile…

Türkiye ile Yunanistan Masada Görüşecek

 

Türkiye ve Yunanistan arasında tırmanan Doğu Akdeniz geriliminin azaltılması konusunda önemli bir adım geldi. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye ile Yunanistan arasında “istikşafi görüşmeler” bu ay içerisinde yapılacak.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in askeri teknik düzeydeki NATO karargahında yürütülen müzakere sonrasında diplomatik görüşmelere başlanması çağrısı yanıt buldu.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Türkiye ile Yunanistan’ın istikşafi görüşmelerinin 61’nci turunun 25 Ocak günü İstanbul’da yapılacağı belirtildi.

İki taraf arasında 14 yıl boyunca devam eden istikşafi görüşmeler 2016 yılında askıya alınmıştı.

VOA tarafından geçilen Türkiye ile Yunanistan Masada Görüşecek haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Türkiye ile Yunanistan Masada Görüşecek haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Türkiye ile Yunanistan Masada Görüşecek haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

#

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler