Suriye'nin Kuzeybatısında COVID Vakalarında Patlama Yaşanıyor

07.10.2021 12:15

  Suriye’nin kuzeybatısında Corona virüsü vakalarında ciddi bir artış olduğu belirtiliyor. Ülkenin Türkiye sınırına yakın kuzeybatısında, artan vaka sayıları nedeniyle yardım kuruluşları,…

Suriye'nin Kuzeybatısında COVID Vakalarında Patlama Yaşanıyor

 

Suriye’nin kuzeybatısında Corona virüsü vakalarında ciddi bir artış olduğu belirtiliyor. Ülkenin Türkiye sınırına yakın kuzeybatısında, artan vaka sayıları nedeniyle yardım kuruluşları, bölgeye tıbbi malzeme ve hastaneler konusunda destek verilmesi çağrısında bulunuyor.

Yetkililer bölgede etkili olan Delta varyantı nedeniyle hastanelerin tamamen dolduğunu ve yoğun bakımdaki hastalar için oksijen kaynağı sıkıntısı çekildiğini belirtiyorlar.

Bölgede salgınla mücadele için okullar kapatılırken gece de sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

Uluslararası Tıbbi Bakım ve Yardım Kuruluşları Birliği Başkanı Dr. Khaula Sawah, bölgedeki durumun büyük bir insani krize dönüşmemesi için acil yardım gerektiğini söyledi. World Vision isimli yardım kuruluşu da bölgede halka yapılan Corona virüsü testlerinin pozitiflik oranının yüzde 55 civarında olduğunu açıkladı. Buna karşın bölgede yaşayan yaklaşık 4 milyon kişiden sadece yüzde 1,3’ünün aşılandığı belirtiliyor.

Bölgede resmi olarak kayıtlara geçen vaka sayısı 77 bine ulaşırken ölü sayısı da bin 357’ye yükseldi. Ancak asıl rakamların bunun çok üzerinde olduğu tahmin ediliyor. World Vision Suriye Direktörü Johan Mooij de yaptığı açıklamada “Suriye’nin kuzeybatısında insan hastanelere ve tedaviye ulaşamadıkları için ölüyorlar” ifadesini kullandı.

VOA tarafından geçilen Suriye'nin Kuzeybatısında COVID Vakalarında Patlama Yaşanıyor haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Suriye'nin Kuzeybatısında COVID Vakalarında Patlama Yaşanıyor haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Suriye'nin Kuzeybatısında COVID Vakalarında Patlama Yaşanıyor haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

KHK’lıların Tepkisi Beşinci Yılında da Sürüyor 

KHKlıların Tepkisi Beşinci Yılında da ..

KHK’lıların Tepkisi Beşinci Yılında da Sürüyor 
Biden G-20 ve COP26 Zirveleri İçin Avrupa’ya Gidiyor

Biden G-20 ve COP26 Zirveleri İçin Avr..

Biden G-20 ve COP26 Zirveleri İçin Avrupa’ya Gidiyor
Corona Tedavisinde Antidepresan Etkili Olabilir mi?

Corona Tedavisinde Antidepresan Etkili..

Corona Tedavisinde Antidepresan Etkili Olabilir mi?
‘‘F-35 Satışının İptali Gerçek Nedenlere Dayanıyor’’

‘‘F-35 Satışının İptali Gerçek Nedenle..

‘‘F-35 Satışının İptali Gerçek Nedenlere Dayanıyor’’

"Pandemi Göçmen Akınında Rekor Düşüşe ..

"Pandemi Göçmen Akınında Rekor Düşüşe Yol Açtı"