Saadet Partisi’nin İstanbul adayı: Birol Aydın

Saadet Partisi’nin İstanbul adayı: Birol Aydın

ABONE OL
23:34 - 03/02/2024 23:34
Saadet Partisi’nin İstanbul adayı: Birol Aydın
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

İBB seçiminde sonucu etkileyecek bir başka hamle Saadet Partisi’nden geldi. Saadet Partisi, İstanbul’da Birol Aydın ve Ankara’da Cafer Güneş’i aday gösterdi.

Saadet Partisi, milletvekili Birol Aydın’ı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’na aday olarak ilan etti ve İstanbul yanı sıra 8 büyükşehir ile 26 il belediye başkanı olmak üzere 339 belediye başkan adayını açıkladı.

Saadet Partisi, bugün Ankara ATO Kongre Salonu’nda, yerel seçimler için aday tanıtım toplantısı düzenledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yurttaşlara israf ve yolsuzlukla mücadele edilmesi için kendi adaylarına oy verilmesi çağrısında bulundu. Karamollaoğlu, “İsrafın i’sine dahi tahammülümüz yoktur. Vatandaşın cebinden kuruş kuruş toplanan paraları milyar milyar savurma dönemine mutlaka bunun için son vereceğiz. Kaynaklarımızı verimli kullanacak bu konuda çok ama çok hassas davranacağız. Titiz davranacağız. Yolsuzluğa asla müsamaha göstermeyeceğiz. Belediyelerimizin kapısından arsız, hırsız girmeyecektir. Bizim belediye başkanlarımızın kursağından bir lokma yetim malı geçmez. Belediye kaynaklarını ise yetim malına sahip çıkar gibi değerlendireceğiz. Biz bu anlayışla israf, rüşvet ve yolsuzluk düzenine son vereceğiz. 1 Nisan sabahından itibaren ihaleler üzerinden birilerinin köşeyi dönme devri sona erecektir” dedi.

Karamollaoğlu, “İmar planlarında en küçük istismara asla müsaade etmeyeceğiz. Biz biliyoruz, imar planları vasıtasıyla milyarların nasıl devşirildiğini. Garibanların ise bundan bir kuruş bile faydalanmadığını biliyoruz. İmar planlarındaki değişikliler, özellikle büyük şehirlerde maalesef bu sahtekarların en önemli konusudur. Bir yerde rant varsa, oluşuyorsa, o rantın orada yaşayan insanlara bölüştürülmesi gerektiğine inanıyoruz. Yasa dışı yollarla kendi yandaşlarını ihya etme dönemi inşallah sona erecektir bu seçimle. Ve böyle şehirlerimiz de bir ucubeye dönmeyecektir. Bizim Sayın Cumhurbaşkanımız, hatırlarsanız İstanbul üzerinde bir helikopterle uçarken ‘ya İstanbul’a ihanet etmişiz biz de’ demekten kendini alamadı. Biz bunu ne söyleyeceğiz ne de söyleteceğiz. Bunun için söylüyoruz ki imar planını doğru düzgün ve dürüst yapabilmek her baba yiğidin harcı değildir. Bunu ancak bizim kadrolarımız başarabilir” diye ekledi.

Yeniden Refah Partisi’nin de sahiplendiği Necmettin Erbakan’ın kurucusu olduğu “Milli Görüş” çizgisi üzerinden mesajlar verdiği gözlemlenen Karamollaoğlu, “Milli Görüş, Malazgirt zaferini kazananların görüşüdür, bunu hiç unutmayalım. Geçmişte Erbakan hocamız bunu tarihten misaller vererek o kadar güzel bir şekilde takdim etmişti. Bundan dolayı biz rahatlıkla diyebiliriz ki; hakkı ve adaleti Kosova’ya götüren Sultan Murad’ın görüşüdür, milli görüş. Anadolu’da Milli Mücadele’yi başlatan ve devam ettiren arkasından bizim Kahramanmaraş’ın mücahidi Sütçü İmam kardeşimiz, büyüğümüz şahin ve Gaziantep’te bu davayı gerçekleştiren Şahin Bey’in görüşüdür. Biz önce ahlak ve maneviyat diyerek yola çıktık. Bu şu demektir; biz oyalama değil köklü icraatlara imza atacağız. Biz laf değil, hizmet üreteceğiz” ifadesini kullandı.

Sonrasında tanıtımı yapılan adaylar arasında İBB için İstanbul Milletvekili Birol Aydın’ın gösterilmesi dikkat çekti. Aynı zamanda Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aydın, Milli Görüş çizgisinde tanınmış bir siyasetçi.

Saadet Partisi’nin diğer büyükşehir adayları, Adana’da Hüseyin Acarlar, Ankara’da Cafer Güneş, Erzurum’da Faik Çelik, Eskişehir’de Fesih Bingöl, Kayseri’de Mahmut Arıkan, Muğla’da Fatih Salih Mehmet Kocabıyık, Sakarya’da Ömer Abdullah Ayhan ve Trabzon’da Recep Yakuphan oldu.

İllerdeki adaylar: Adıyaman’da Haşim Asnuk, Aksaray’da Levent Serdar Şahin, Artvin’de Gültekin Soydan, Bayburt’ta Fatih Burak, Bolu’da İsa Sayın, Burdur’da Adnan Ersan, Çanakkale’de Şaban Sarı, Çankırı’da Mustafa Ünver, Düzce’de Kadir Güner, Edirne’de Tezcan Karakütük, Elazığ’da Abdullah Akın, Giresun’da Abdülkadir Bektaş, Gümüşhane’de Akın Demir, Isparta’da Aydın Apaydın, Karaman’da Mehmet Karakaş, Kastamonu’da Hulusi Özbek, Niğde’de Murat Güngördü, Rize’de Muhammet Yıldız, Sinop’ta Barbaros Baltacı, Sivas’ta Zeki Kılıç, Tokat’ta Selim Işık, Uşak’ta Ramazan Yavuz Acar, Yalova’da Celal Korkmaz ve Yozgat’da Ziya Koçak.

VOA tarafından geçilen Saadet Partisi’nin İstanbul adayı: Birol Aydın haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Saadet Partisi’nin İstanbul adayı: Birol Aydın haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Saadet Partisi’nin İstanbul adayı: Birol Aydın haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.