Olaf Scholz: Aşırı sağa karşı harekete geçmeliyiz

03.09.2021 15:34

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde Sosyal Demokrat Partinin başbakan adayı olan Olaf Scholz, aşırı sağcılara karşı harekete geçmek gerektiğini söyledi. Almanya…

Olaf Scholz: Aşırı sağa karşı harekete geçmeliyiz

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde Sosyal Demokrat Partinin başbakan adayı olan Olaf Scholz, aşırı sağcılara karşı harekete geçmek gerektiğini söyledi.

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı olan, Sosyal Demokrat Partinin (SPD) başbakan adayı Olaf Scholz, 16 kentte 24 saat Türkçe ve Almanca yayın yapan Metropol FM'e açıklamalarda bulundu.

Scholz, "Aşırı sağa karşı harekete geçmemiz gerekiyor. İnternette ve birçok başka yerde meydana gelen aşırı sağcı kışkırtmalara karşı da sessiz kalmamamız ve karşı durmamız lazım. Bu tüm halkın görevi." dedi.

"Yasalar sertleştirildi ancak yeterli değil"

Irkçı saldırıların gerçekleştiği Hanau ve Halle şehirlerini ziyaret ettiğini dile getiren Scholz, aşırı sağcı saldırılar hakkında olaylar gerçekleştikten sonra bir kez değil, uzun süre konuşulması ve bunların akıllarda kalması gerektiğini kaydetti.

Scholz, internet üzerinden yapılan ırkçı kışkırtmalara karşı yasaların sertleştirildiğini belirterek, bunlar yeterli olmadığında başka adımlar atmaya da hazır olduklarını vurguladı.

Scholz'dan "oy verme" çağrısı

Aşırı sağcı ve ırkçı olayları aydınlatmaları için polise ve savcılıklara yardımcı olmak gerektiğini de ifade eden Scholz, hükümete geldiğinde "demokrasi destekleme yasasını" çıkarmak istediğini anlattı.

Scholz ayrıca, aşırı sağcı ve popülist partilerin seçimlerde yüksek oranda oy almaması için herkesi sandık başına giderek demokratik partilere oy vermeye çağırdı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Almanya Halkı Yeni Liderlerinden Ne Bekliyor?

Almanya Halkı Yeni Liderlerinden Ne Be..

Almanya Halkı Yeni Liderlerinden Ne Bekliyor?

"Virüsü Önlemede Siyasetin Etkisi Büyü..

"Virüsü Önlemede Siyasetin Etkisi Büyük" 
ABD Kongresi Trump Yandaşlarını İfadeye Çağırdı

ABD Kongresi Trump Yandaşlarını İfadey..

ABD Kongresi Trump Yandaşlarını İfadeye Çağırdı
Biden Amerikalılar’ı Üçüncü Doz Aşıya Çağırdı 

Biden Amerikalıları Üçüncü Doz Aşıya Ç..

Biden Amerikalılar’ı Üçüncü Doz Aşıya Çağırdı 
Venezuela Hükümeti ve Muhalefet Yeniden Masada

Venezuela Hükümeti ve Muhalefet Yenide..

Venezuela Hükümeti ve Muhalefet Yeniden Masada