LVM Fikret Odağ

NATO’da Türk-Yunan Teknik Görüşmeleri

18.01.2021 17:12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in görüşmesi sonrası Türkiye ve Yunanistan askeri heyetleri arasında yeniden yapılmasına karar verilen…

NATO’da Türk-Yunan Teknik Görüşmeleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in görüşmesi sonrası Türkiye ve Yunanistan askeri heyetleri arasında yeniden yapılmasına karar verilen “ayrıştırma usullerinin” ele alınacağı teknik toplantılar Brüksel’de yeniden başladı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasında “Ayrıştırma Usullerinin” ele alınacağı teknik toplantı NATO Karargahı’nda başlamıştır” denildi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, iki NATO üyesi arasındaki anlaşmazlığın masada giderilmesine büyük önem verdiklerini belirtmiş, bu konudaki teknik çalışmalara devam edeceklerini açıklamıştı.

Stoltenberg, Doğu Akdeniz’deki çatışmanın engellenmesi için öngörülen çalışmanın, krizin nedenlerini ortadan kaldırmaya dönük olarak daha da derinleştirilmesini arzu ettiklerini kaydetmişti.

VOA tarafından geçilen NATO’da Türk-Yunan Teknik Görüşmeleri haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. NATO’da Türk-Yunan Teknik Görüşmeleri haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan NATO’da Türk-Yunan Teknik Görüşmeleri haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

#

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler