NAKM Cemevi Başkanı Güven Tazeledi

NAKM Cemevi Başkanı Güven Tazeledi

ABONE OL
07:13 - 05/04/2022 07:13
NAKM Cemevi Başkanı Güven Tazeledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Nürnberg Alevi Kültür Merkezi Cemevi (NAKM Cemevi), Olağan Genel Kurulunu yaparak yeni yönetim kadrosunu belirledi. NAKM Cemevi salonunda yapılan ve yeterli üyenin katılımıyla gerçekleşen genel kurul sonunda önceki Başkan Hüseyin Yıldız güven tazeleyerek tekrar Başkanlığa getirilirken, ikinci Başkanlığa Hanım Gündüz seçildi.

Nürnberg AKM Cemevinin diğer yönetim kurulu Zeki Özcan (Sekreter),Fatma Gül(ikinci sekreter), Hüseyin Kulak(Muhasebe) ve Daimi Doğan (ikinci Muhasebe) ve Rıza Taşdemir, Velican Polat, Gürsel Arslan’dan oluştu.

NAKM’nin yeni Başkanı Hüseyin Yıldız ‘NAKM Cemevi, kurulduğu ilk günden bugüne dair 30 yıldır inançsal, kültürel, sanatsal, bilimsel hizmetlerde bulunmakta. NAKM Cemevi, örgütlü ve kurumsal çalışmalarıyla Nürnberg ve çevresindeki Alevi toplumunu temsil ederek, Nürnberg kentinin de en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir ’dedi.

Yıldız, ‘Bizler Alevi çocuklarıyız. Yolumuza düşkünüz ve çoğunluğumuz bu yolun talibiyiz. Kendi kültürümüzü yaşatıp ve geleceğimize doğru anlatıp tertemiz teslim etmek istiyoruz. Bu nedenle Aleviliği, dostluğu, kardeşliği, doğru yolu öğrenmenin adresi NAKM Cemevidir’ dedi.

Alevi kimliğinin ve örgütlenmesinin siyasi parti, etnik kimlikler, bayraklar üstü bir kurumsal yapısı olduğu belirten Yıldız ‘arada bir çatlak sesler çıkaran kekliklerde bilsinler ki, dostlarımıza, arkadaşlarımıza ve komşularımıza farklı düşüncelerinden dolayı yan gözle değil eşit gözle bakarak yolumuza devam ediyoruz ’ dedi.

Yıldız ‘insan katliamlarının yaşanmasından, insan biçimindeki canavarlardan, barbarlardan, kokuşmuş beyinlerden cahil insanların davranışlarından insanlık adına utanç duyuyoruz. Bizler halkların kardeşliği, savaşların sonlandırıldığı, barışın ve huzurun egemen olduğu bir dünya savunucularıyız’ dedi.

ha-ber.com/İlhan Baba/Nürnberg

 

 

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.