Motosiklet tutkunları DİTİB Camii’nde sezon açtı

Motosiklet tutkunları DİTİB Camii’nde sezon açtı

ABONE OL
14:06 - 21/04/2024 14:06
Motosiklet tutkunları DİTİB Camii’nde sezon açtı
2

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin Duisburg şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Merkez Camii, farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Almanya ve Avrupa’nın farklı şehirlerinden gelen motosiklet tutkunları, sezon açılışını Duisburg DİTİB Merkez Camii’nde yaparak sezonuna büyük bir etkinlik ile ‘merhaba’ dedi.

800’e yakın motosiklet sürücüsünün bir araya geldiği sezon açılışında Duisburg DİTİB Merkez Camii Dernek Başkanı Yusuf Aydın, “Rabbim yolunuzu açık eylesin, bela ve kazalardan muhafaza eylesin diye dua ederek, motor kullanırken dikkatli ve duyarlı davranmaları, güvenli olmaları, seyir halindeyken fazla hız yapmamaları konusunda da tavsiyelerde bulundu.

Duisburg DİTİB Merkez Camii Din Görevlisi Niyazi Tok tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dua ile sezon açılışı yapıldı.

Her yıl farklı yerde planladıkları sezon açılışının, bu yıl Duisburg DİTİB Merkez Camii’nde düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden motosiklet kullanıcıları derneği başkanı Zeki Kaman ise, bu imkânı bize sunan ev sahibi Duisburg DİTİB Merkez Camii dernek yöneticilerine teşekkür etti.

Duisburg DİTİB Merkez Camii avlusu farklı hacimlerdeki motosikletlerle yoğun ilgi gördü. Toplu olarak fotoğraf da çektiren motor tutkunları, konvoy eşliğinde camiden ayrıldı.

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.