Malezya'nın en büyük tüketici seyahat fuarı MATTA başladı

22.11.2021 16:17

  Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Safa Kavakcı, Malezya'nın bölgede önemli bir turizm merkezi olduğunu belirterek, Türkiye ve Malezya'nın turizm alanında iş…

Malezya'nın en büyük tüketici seyahat fuarı MATTA başladı

 

Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Safa Kavakcı, Malezya'nın bölgede önemli bir turizm merkezi olduğunu belirterek, Türkiye ve Malezya'nın turizm alanında iş birliği içinde olmasının ve tecrübe paylaşımı yapmasının önemini vurguladı.

Büyükelçilikten yapılan açıklamaya göre, Malezya Tur ve Seyahat Acenteleri Birliği (MATTA) tarafından düzenlenen Malezya'nın en büyük tüketici seyahat fuarı olan MATTA, Kuala Lumpur Dünya Ticaret Merkezi'nde başladı.

Turizm endüstrisindeki 21 aylık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını arasından sonra 49'uncusu düzenlenen fuarda, Güney Kore, Tayvan, Filipinler ve Japonya gibi bölge ülkelerinin yanı sıra sadece Türkiye’nin temsil edilmesi büyük gurur vesilesi oldu.

Söz konusu fuar alanında 90 metrekarelik alanda kurulan Türkiye standı büyük ilgi gördü.

Doğu Malezya Eyalet Başkanı Datuk Seri Panglima Haji Hajiji bin Noor ve İçişleri Bakanı Datuk Seri Panglima Sr. Haji Safar Bin Untong, Türkiye’nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Safa Kavakcı refakatinde Türkiye standını ziyaret ederek, ikramlar eşliğinde salgın sonrası seyahat koşulları ve destinasyonlar hakkında bilgi aldı.

Konuyla ilgili Anadolu Ajansına (AA) konuşan Büyükelçi Kavakcı, "Malezya bölgede önemli bir turizm merkezi. Ülkemiz de kendi coğrafyası içinde benzer bir önderlik arz ediyor. İki dost ülkenin bu alanda da iş birliği içerisinde olması ve özellikle dünyada hızla yükselen helal turizm kavramı bağlamında tecrübelerini paylaşarak güçlerini birleştirmesi önemli. Bunun için Malezyalı dostlarımızla beraber çalışıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

İki gün sürecek fuar boyunca, Kuala Lumpur Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, Türkiye’deki destinasyonlar ve turizm ürünleri ile ilgili bilgi vererek, salgın sonrası seyahat koşulları ile ilgili olarak Malezyalıların sorularını yanıtlayacak.

Öte yandan, Türkiye standında yer alan turizm acentaları, Malezya’da büyük ilgi gören İstanbul, Kapadokya, Pamukkale, Konya destinasyonları ile birlikte Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu seyahat paketleri hakkında katılımcılara bilgi verecek. (AA)

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Amerikalı Yatırımcılar Neden Türkiye’ye Gitmiyor?

Amerikalı Yatırımcılar Neden Türkiye’y..

Amerikalı Yatırımcılar Neden Türkiye’ye Gitmiyor?
Lübeck AKM'de Bayrak Değişimi

Lübeck AKMde Bayrak Değişimi

Lübeck AKM'de Bayrak Değişimi
Mehmet Öz Cumhuriyetçi Parti’den Adaylığını Açıkladı

Mehmet Öz Cumhuriyetçi Partiden Adaylı..

Mehmet Öz Cumhuriyetçi Parti’den Adaylığını Açıkladı
El Chapo’nun Eşine ABD’de 3 Yıl Hapis Cezası 

El Chapo’nun Eşine ABD’de 3 Yıl Hapis ..

El Chapo’nun Eşine ABD’de 3 Yıl Hapis Cezası 
SİVAS İMRANLI BELEDİYE BAŞKANI MURAT AÇIL TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ

SİVAS İMRANLI BELEDİYE BAŞKANI MURAT A..

SİVAS İMRANLI BELEDİYE BAŞKANI MURAT AÇIL TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ