Kağıt toplayıcısı belediye başkan adayı oldu: “Seçilirsem emekçilerin yanında olacağım”

Kağıt toplayıcısı belediye başkan adayı oldu: “Seçilirsem emekçilerin yanında olacağım”

ABONE OL
16:18 - 27/02/2024 16:18
Kağıt toplayıcısı belediye başkan adayı oldu: “Seçilirsem emekçilerin yanında olacağım”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Gaziantep’te kağıt toplayıcısı Ramazan Karabudak 31 Mart yerel seçiminde büyükşehir belediye başkanlığı için bağımsız aday oldu.

İlk destek mesajlarını çalıştığı bölge olan ve toptancıların bulunduğu Gaziantep Toptan Endüstri Merkezi (GATEM) esnafından alan Karabudak, gün içerisinde hem karton topluyor hem de ziyaret ettiği esnaftan sandıkta destek beklediğini söylüyor.

Adıyaman’ın Besni ilçesinden 2006 yılında eğitim için geldiği Gaziantep’e yerleşen Ramazan Karabudak, çeşitli sektörlerde çalışma hayatını sürdürdü.

Toptancılar sitesinde açtığı çay ocağı pandemi dönemine yenik düştükten sonra geçinmek için iş arayışına giren Karabudak, atık kağıt ve kartonları toplayarak hem geri dönüşüme kazandırıyor hem de geçimini sağlıyor.

Bağımsız aday Karabudak, karton ve kağıt toplayarak geçimini sağlıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ramazan Karabudak seçim çalışmalarını ve seçim vaatlerini VOA Türkçe’ye anlattı.

Mevcut siyasetçilerin halkın ihtiyaçlarına cevap vermediğine dikkat çeken Karabudak, adaylık sürecine ilişkin, “Şimdiye kadar hükümet partisi de, muhalefet partisi de hiçbir zaman insanların ihtiyaçlarını karşılamadığı için bağımsız adaylık daha iyidir diye düşündüm. İnsanlar da aynı düşünceyle bağımsız bir adayı destekler diye aday oldum. Adaylık fikri kimsenin dürtmesiyle değil kendi fikrimdi” ifadelerini kullandı.

Karabudak, ilk başta adaylığına karşı çıkan ailesinin, desteği görünce ikna olduğunu söyledi.

Karabudak kağıt topladığı kamyonetin arkasına çıkarak halkı selamlarken.

Atık kağıtları ve kartonları topladığı kamyonetin arkasına çıkarak seçmenleri selamlayan bağımsız Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı vaatlerini de söyle sıraladı.

“Gündüz vakti seçim çalışmalarımı yürütüyorum. Hem esnafı ziyaret ederek destek beklediğimi iletiyorum hem de karton toplayarak işimi yapıyorum. Seçimde başkan seçilirsem, emekçilerin yanında olacağım. Kimseyle kötü olmayacağım. Kentin trafik sıkıntısını gidermeye çalışacağım. Karton toplayıcılarına gerekli desteği sağlayarak kimseyi karıştırmayacağım, işini düzgün yapana karışma yok. Öğrenciler için otobüsleri ücretsiz yapacağım. Gaziantep halkı ne istiyorsa ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağım.”

Karabudak’a toptancıların bulunduğu semtten destek güçlü.

“İçimizden biri, kendisine inanıyoruz”

32 yaşındaki Karabudak’ı sandıkta destekleyeceklerini belirten vatandaşlar da VOA Türkçe’ye konuşarak, “Ramazan Bey emekçi, onurlu bir insan. Kendisi içimizden biri, kendisine inanıyoruz ve böyle insanların desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Oylar Ramazan Karabudak’a” dedi.

VOA tarafından geçilen Kağıt toplayıcısı belediye başkan adayı oldu: “Seçilirsem emekçilerin yanında olacağım” haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Kağıt toplayıcısı belediye başkan adayı oldu: “Seçilirsem emekçilerin yanında olacağım” haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Kağıt toplayıcısı belediye başkan adayı oldu: “Seçilirsem emekçilerin yanında olacağım” haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.