Irkçı Hanau Saldırısı Duisburg'ta Kınandı

23.02.2020 13:03

Almanya'nın Hanau kentinde çarşamba akşamı göçmen kökenlilere karşı gerçekleşen ırkçı faşist saldırı Almanya'nın birçok kentinde olduğu gibi Duisburg'ta da kınandı. 500'ün üzerinde…

Irkçı Hanau Saldırısı Duisburg'ta Kınandı

Almanya'nın Hanau kentinde çarşamba akşamı göçmen kökenlilere karşı gerçekleşen ırkçı faşist saldırı Almanya'nın birçok kentinde olduğu gibi Duisburg'ta da kınandı.

500'ün üzerinde insan katıldı

Duisburg merkez garı (Hauptbahnhof) önünde düzenlenen ve Duisburg Stellt Sich Quer (Duisburg Karşı Koyuyor) mitingine çeşitli sivil toplum kuruluşları ve sivil halktan 500'ün üzerinden insan katıldı.

1 dakikalık saygı duruşu ile anıldılar

Aşırı sağcı Tobias Rathjen (43) tarafından katledilen Ferhat Ünver, Sedat Gürbüz, Gökhan Gültekin, Fatih Saraçoğlu, Said Nesar Hashemi, Hamza Kurtoviç, Kalojan Velkov, Mercedes Kierpacz, Vili Viorel Paun için yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ile anıldılar.

Sağcı teröre asla izin verilmemeli

Yapılan çeşitli konuşmalarda ırkçılık, aşırı sağcılık, faşist düşünce, yükselen yabancı düşmanlığı, yabancı kökenlilere ve kurumlara yapılan saldırılar kınandı. Sağcı teröre asla izin verilmemeli denildi.

Daha sonra konuşmaların ardından topluluk şehir merkezine doğru yürüyerek miting son buldu.

dav
ha-ber.com/Hüseyin Gül /Duisburg

Yorumlar