İran’a Eski FBI Ajanı İçin 1,4 Milyar Dolar Tazminat Cezası

İran’a Eski FBI Ajanı İçin 1,4 Milyar Dolar Tazminat Cezası

ABONE OL
18:28 - 06/10/2020 18:28
İran’a Eski FBI Ajanı İçin 1,4 Milyar Dolar Tazminat Cezası
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Amerika’da bir mahkeme, 2007 yılı Mart ayında İran’a gittikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan eski FBI ajanı Robert Levinson’un ailesine, İran’ın 1,4 milyar dolar tazminat ödemesine hükmetti.

Mahkeme, İran hükümetinin aileye 107 milyon dolar maddi, 1,3 milyar dolar da manevi tazminat ödemesine karar verdi. Levinson ailesi karardan memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Aile tarafından yapılan açıklamada, bu kararın Levinson’ın İran tarafından kaçırılması ve 13 yıldan fazla süre boyunca “inanılmaz acılar çekmesinin” karşılığında verildiğini dile getirdi. Açıklamada, “Hakimin kararı Bob’u eve geri getirmeyecek ancak İran bugüne kadar yaptıklarının sonuçlarıyla yüzleşmedi. Bu kararın, İran’ın geleceğe yönelik bu tarz rehin alma girişimleri açısından bir uyarı olmasını umuyoruz. Robert için mümkün olan her yoldan adaletin yerini bulmasını istedik” ifadeleri yer aldı.

İran’ın Birleşmiş Milletler Temsilcisi, mahkemenin kararına ilişkin herhangi bir yorum yapmadı.

İran tarafından daha önce yapılan açıklamada, Levinson’ın İran’da olmadığı ve yıllar önce ülkeden ayrıldığı ifade edilerek iddialar reddedilmişti.

VOA tarafından geçilen İran’a Eski FBI Ajanı İçin 1,4 Milyar Dolar Tazminat Cezası haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. İran’a Eski FBI Ajanı İçin 1,4 Milyar Dolar Tazminat Cezası haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan İran’a Eski FBI Ajanı İçin 1,4 Milyar Dolar Tazminat Cezası haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.