'Hükümet İstifa' Tezahüratına Bahçeli'den Tepki

26.02.2023 21:50

44 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği Kahramanmaraş merkezli depremlere iktidarın geç müdahale ettiği ve müdahale sırasında iyi organize olmadığı eleştirileri stadyumlarda “hükümet istifa” tezahüratına dönüştü.

'Hükümet İstifa' Tezahüratına Bahçeli'den Tepki

44 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği Kahramanmaraş merkezli depremlere iktidarın geç müdahale ettiği ve müdahale sırasında iyi organize olmadığı eleştirileri stadyumlarda “hükümet istifa” tezahüratına dönüştü.

Türkiye Süper Ligi’nde Cumartesi günü Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda Fenerbahçe ile Konyaspor arasında oynanan erteleme maçından sonra Pazar günü de İnönü Stadyumu’ndaki Beşiktaş-Antalyaspor maçında taraflar hükümeti istifaya davet etti.

Cumartesi Kadıköy’de oynanan maçta sarı lacivertliler, “yalan yalan, dolan dolan, 20 sene oldu istifa ulan” şeklinde tezahüratta bulunurken Beşiktaş’taki maçta siyah beyazlılar, “güzel günler göreceğiz çocuklar, motorları maviliklere süreceğiz” diye tezahürat yaptıktan sonra iktidara istifa çağrısında bulundu.

Bu arada Fenerbahçe taraftarları deprem bölgesine gönderilmek üzere sahaya kaşkollarını atarken Beşiktaş taraftarları ise deprem bölgesindeki çocukları verilmesi için tribünden çimlere oyuncuklar fırlattılar.

Bahçeli: “MHP sporun kirli siyasete alet edilmesini şiddetle kınamaktadır

Futbol, Türkiye’deki en sevilen spor dalı. Ülkenin en çok taraftarı olan kulüplerinden ikisinin taraftarlarının ev sahibi oldukları maçlarda “hükümet istifa” diye bağırmasına siyaset dünyasından ilk tepki Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den geldi.

MHP lideri sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye’miz son yüzyılın en büyük deprem felaketiyle mücadele halindeyken Fenerbahçe-Konyaspor futbol müsabakası esnasında tribünden istifa sloganlarının atılması sorumsuzluk ve şuursuzluktur. Bugün oynanacak Galatasaray-Alanyaspor ile Beşiktaş-Antalyaspor kulüpleri arasındaki müsabakalarda aynı şekilde istifa seslerinin yükselmesi halinde futbol kulüplerimizin oyuna geldiği, tuzağa düştüğü de netleşmiş olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi depremde hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza yapılan saygısızlığı, ülkemizin böylesi hassas ve acılı günlerinde sporun kirli siyasete alet edilmesini şiddetle kınamaktadır” dedi.

Bahçeli’den maçlar “seyircisiz oynansın” çıkışı

Taraftarlarının attıkları tezahüratlarla “sporu kirli siyaset alet etmek” ile suçlayan MHP Genel Başkanı, maçların seyircisiz oynanması önerisini ortaya attı.

Bahçeli, “Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir.Türk futbolunu zillet ve rezalete mahkum etmek isteyenlere göz yummak, alttan almak, sessiz durmak geldiğimiz bu aşamada mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli bu paylaşımları yaptığında henüz Beşiktaş taraftarı hükümeti istifaya davet etmemişti. Ancak sonrasında ktidar aleyhine tezahürat yapılması üzerine MHP lideri, genel başkan yardımcısı İsmail Özdemir aracılığıyla Beşiktaş kulübü kongre üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Muharrem İnce: “Sıra stadyumları ve taraftarları susturmaya mı geldi?

MHP liderinin taraftarlara yönelik sözlerine ilk tepki Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’den geldi.

2018’de Erdoğan’a karşı cumhurbaşkanı adayı olan ve bu yıl yapılacak seçimlerde de aday olmaya hazırlanan isimlerden biri olan İnce, “Üniversiteleri susturdunuz, medyayı susturdunuz, STK'ları susturdunuz. Şimdi ‘hükümet istifa’ sloganlarından ötürü sıra stadyumları ve taraftarları susturmaya mı geldi? Buna asla izin vermeyeceğiz. Siz istemiyorsunuz diye kimse susmayacak. Herkes konuşacak” dedi.

“Kulüplere kayyum atansın, son çare olarak futbol yasaklansın”

Muhalefet partilerinin MHP Genel Başkanı’na tepkisi Muharrem İnce ile sınırlı değildi.

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, Bahçeli’nin çıkışına, “Her şeye buldukları çözüm yasaklamak. Statları kapatsanız, ligi durdursanız, milletin kalbini de mi kapatacaksınız! Yeter artık. Kimse milleti tehdit edemez. Egemenlik milletindir. Hepiniz öğreneceksiniz” diye tepki gösterirken Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu ise

“Tedbir olarak kameralar maçı değil, seyircileri izlesin; olmazsa tüm seyircilerin yanına bir polis görevlendirilsin, yine olmadı bütün kulüplere kayyum atansın, son çare olarak futbol yasaklansın” sözleriyle Bahçeli’nin sözlerini eleştirdi.

VOA tarafından geçilen 'Hükümet İstifa' Tezahüratına Bahçeli'den Tepki haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. 'Hükümet İstifa' Tezahüratına Bahçeli'den Tepki haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan 'Hükümet İstifa' Tezahüratına Bahçeli'den Tepki haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar

Mert dedi ki;

2023-02-27 10:56:43

Eyyyy kokuşmuş zihniyet bahçeli. https://twitter.com/akdogan3376/status/1629947707442749442/photo/1

Average
5 Based On 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

"Köroğlu Gibi Dövüşmeye Devam Edeceğiz"

"Köroğlu Gibi Dövüşmeye Devam Edeceğiz"
Başkonsolos Yücekök, Berlinliler`e teṣekkür etti

Başkonsolos Yücekök, Berlinliler`e teṣ..

Başkonsolos Yücekök, Berlinliler`e teṣekkür etti
Nürnberg`de Depremzedeler Anıldı

Nürnbergde Depremzedeler Anıldı

Nürnberg`de Depremzedeler Anıldı
Berlin Başkonsolosu Yücekök: Gösterdiğiniz dayanışmayla gurur duyuyoruz

Berlin Başkonsolosu Yücekök Gösterdiği..

Berlin Başkonsolosu Yücekök: Gösterdiğiniz dayanışmayla gurur duyuyoruz
Berlin’de başörtülü öğretmenler okullarda çalışabilecek

Berlinde başörtülü öğretmenler okullar..

Berlin’de başörtülü öğretmenler okullarda çalışabilecek