Haluk Özkan’dan Çekimleri 3 Ay süren Film Gibi Klip "Allı Turnam"

03.05.2020 00:27

Haluk Özkan’dan, bir yol hikayesinin anlatıldığı, film tadında bir klip çalışması ‘’Allı Turnam’’ klip çalışması yayınlandı. Sanatçı Haluk Özkan’ın en son klipi…

Haluk Özkan’dan Çekimleri 3 Ay süren Film Gibi Klip "Allı Turnam"

Haluk Özkan’dan, bir yol hikayesinin anlatıldığı, film tadında bir klip çalışması ‘’Allı Turnam’’ klip çalışması yayınlandı.

Sanatçı Haluk Özkan’ın en son klipi Allı Turna’mın çekimleri 3 ay sürdü. Sanatçı, klip çalmasına sonbaharda başlayıp kış aylarında -25 derece soğukta donma tehlikesi geçirerek tamamladı.

-25 derece de Klip Çekimi

 Son bahar ayında Klip çalışmasına başlayıp; kar yağışı için 3 ay çekimlere ara veren sanatçı, karın yağmasıyla klip çekimlerini -25 C derecede gerçekleştirildi. Kendisinin ve ekibinin -25 Derecede olağan üstü zor doğa şartlarında çekim yapmak zorunda kaldığını belirten sanatçı Haluk Özkan:’’ çekimler bitikten sonra ben ve ekibim bir hafta yataktan çıkamadık ve çekimler esnasında donma tehlikesi atlattık’’ dedi.

Klip çekimlerine İzmir’de başlayan sanatçı; Kayseri, Sarıoğlan, Yahyalı, Karaöz’ü, Yerlikuyu ve İğdeli köyünü kapsayan bir çekim gerçekleştirdi.

Her Sanatçının Kendi Toprakları İçin Yapması Gereken Bir Görevdir

 Sanatçı Haluk Özkan: ‘’ biz sanatçılar doğduğumuz topraklara analılarımızın geçtiği yerlere manen borçluyuz. Çünkü: bizi bu topraklar ve bu toprakların değerleri, ananeleri şekillendirdi, herkes İstanbul’a bir şehirden, kasabadan ya da köyden geldi arkamızdaki geçmiş; aslında bizi biz yapan değerdir. İşte bu değerleri her sanatçının hatırlaması ve unutmaması gerekir’’ dedi.

Bizlere Unuttuğumuz Değerlerimizi Hatırlatırken, Kalbimizin Derinliklerine Dokunan Klip ‘’ Allı Turnam’’

 Allı Turnam klip çalışması bize; unuttuğumuz değerleri hatırlatıp kalbimizin derinliklerine ulaşarak, bize biz yapan özlem çektiğimiz değerlerimizi hatırlatıyor.

Doğduğumuz topraklara kişisel saygının önemini, estetikle buluşturan sanatçı; bize çocukluk anılarımızın bayram yeri olan şehrimizi, sokağımızı, köyümüzü, mahallemizi, annemizi, babamızı, akrabalarımızı yani çocukluk anılarımızı süsleyen, dolduğumuz toprakların önemini hatırlatıyor.

Sanatçı Haluk Özkan; yılardır dinlediğimiz bir halk türküsü olan Allı Turna’mı, klipleştirirken; bize görselliği yüksek bir klip çalışmasıyla, içimizi ısıtan bir hikâyeyi film tadında anlatıyor ve yine kendisinin yaptığı aranje ve ipeksi yorumuyla adeta kulaklarımızın pasını siliyor.

Prodüksiyon, yapım ve yönetmenliğini Haluk Özkan’ın üslendiği bu eşsiz klip çalışmasında; sanat yönetmenliğini, Burcu Nihal Türyılmazı, dron çekimlerini, Yusuf Ageşe, montaj ve color corect’ini Korhan Üstün’ün gerçekleştirdi. Sanatçıya klip çalışmasında 12 kişilik bir teknik ekip eşlik etti.

Yıllarca hafızamızda yer edecek bu klip çalışması kendine has yorum ve aranjesiyle Haluk Özkan yönetmenliğinde gerçekleşti.

Haluk Özkan’ a Büyük Destek

 Klip çalışmasında Haluk Özkan ‘a , sayın Erol Ayyıldız, Sarıoğlan Belediye Başkanı Sayın Bekir Ayıldırım, Erciyes Kayak Merkezi, Sınar Rent a Car ,Sayın Hüseyin Sınar,  Hermos Gıda ve sayın Ramazan Canpolat' gibi önemli kişi, kurum ve kuruluşlar  destek verdi.


Klip çalışmasında, Türkiye’nin kendi alanların da en iyileriyle çalıştığını ifade eden sanatçı , sanat yönetmenimiz  Burcu Türkyılmaz, kurgu ve montajda , Korhan Üstün , dron operatörü ,Yusuf Ageşe ile  çekimleri gerçekleştirirken;  12 kişilik teknik  ekibin kar, soğuk demeden olağan üstü bir çaba sarf ettiğini belirtti.

Haluk Özkan - Allı Turnam: https://youtu.be/5t_YGv2S-II

 

 

Yorumlar