Gülşen Hakkında 3 Yıla Kadar Hapis İstemi

Gülşen Hakkında 3 Yıla Kadar Hapis İstemi

ABONE OL
13:23 - 02/09/2022 13:23
Gülşen Hakkında 3 Yıla Kadar Hapis İstemi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

 

Şarkıcı Gülşen hakkında konserinde imam hatip liselilere yönelik sözlerinden dolayı “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan 48 sayfalık iddianamede aralarında Kadın ve Demokrasi Vakfının da (KADEM) bulunduğu 702 müşteki yer aldı.

Gülşen Bayraktar Çolakoğlu’nun savunmasına da yer verilen iddianamede, şüphelinin “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesine gönderilen iddianame, değerlendirme aşamasında bulunuyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında TCK’nin 216. maddesi kapsamında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan başlatılan soruşturma doğrultusunda Gülşen Bayraktar Çolakoğlu, 25 Ağustos Perşembe günü tutuklanmıştı.

Çolakoğlu’nun avukatının itirazını değerlendiren nöbetçi İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi, 29 Ağustos Pazartesi günü Çolakoğlu’nun “konutu terk etmeme” şartıyla tahliyesine karar vermişti.

VOA tarafından geçilen Gülşen Hakkında 3 Yıla Kadar Hapis İstemi haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Gülşen Hakkında 3 Yıla Kadar Hapis İstemi haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Gülşen Hakkında 3 Yıla Kadar Hapis İstemi haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.