CHP NRW Birliği 19 Mayıs’ı kutladı

20.05.2020 16:55

CHP Yüreğir İlçe Gençlik kolu Başkanı için yürüyüş düzenledi. CHP Almanya Kuzey Ren Vesfalya (NRW) Birliği Duisburg ve Çevresi Temsilciliği 19 Mayıs’ın…

CHP NRW Birliği 19 Mayıs’ı kutladı

CHP Yüreğir İlçe Gençlik kolu Başkanı için yürüyüş düzenledi.

CHP Almanya Kuzey Ren Vesfalya (NRW) Birliği Duisburg ve Çevresi Temsilciliği 19 Mayıs’ın 101. Yılını kutladı ve geçtiğimiz günlerde tutuklanan Adana’ nın CHP Yüreğir İlçesi gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım’ında serbest bırakılmasını talep etti.

Öğlen saat 12.00 de iş saatinde düzenlenen yürüyüşe Duisburg’ tan 20 ile 30 arası CHP NRW Birliği Üyesi katıldı. CHP NRW Birliği Duisburg Temsilciliği Başkanı Haluk Aksu orada yaptığı konuşmada 19 Mayıs ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI kutladı ve tarihten günümüze kadar gelen önemine değindi. Aksu "Osmanlı’ dan bugüne kadar tek Adam otokrasisine karşı mücadele halen sürmektedir.  Ama umudu koruyun, yolun sonu görünüyor çünkü haklı olduğumuz için Cumhuriyet, çağdaşlaşma yanlıları bizler bu mücadeleyi mutlaka kazanacağız “dedi.

Duisburg`taki Yürüyüşe 180 km uzaktan Bielefeld’ ten gelen CHP NRW Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Özer şunları söyledi " Mustafa Kemal Atatürk ve Arkadaşları 101 sene önce silahla kazandığı Kurtuluş Savaşı bugün Cumhuriyeti gerici güçlerden almak için Demokratik Kurtuluş Mücadelesi olarak devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partimiz bu mücadelede en ön safta yer almaktadır. Türkiye’yi 19 senedir Yöneten tek Parti iktidarı secimde hile ile Başkanlık Sistemine geçtikten sonra rejimi tam bir Tek Adam Otokrasi sistemine dönüştürdü. Ekonomik ve Siyasi çöküşe yol açan AKP iktidarı şimdi 19 Mayıs öncesi Adana Yüreğir CHP Gençlik Kolu Başkanımız Eren Yıldırım’ı tutuklaması tam bir provokasyondur.

Provokasyonu yapan kendileridir öyle sözlendirselerdi. Türkiye’ de bu tip tutuklamalarla iç çatışma çıkarmaya zemin hazırlıyorlar. Bizler bu oyuna gelmeyeceğiz ve Demokratik Kurtuluş Mücadelemizi sürdüreceğiz. ‘’ dedi

Duisburg şehrinde son derece sakin geçen yürüyüşe katılan Vatandaşlar Korona Kurallarına dikkat ederek Yol boyunca Türkü ve şarki söyleyerek CHP NRW Birliği Duisburg Parti binasının önüne kadar yürüdüler.

Yürüyüşe CHP NRW Birliği Disiplin Kurulu Başkanı Özcan Balcı, CHP NRW Birliği Başkanı Mustafa Demir, ikinci Başkanı Cemil Özcan ve CHP NRW Birliği Kadınlar Kolu Genel Sekreteri Yadigar Sario, CHP NRW Birliği Essen ve Çevresi Temsilciliği Başkan Yardımcısı Selçuk Mengen da katıldı.

ha-ber.com/Mehmet Tanlı/ Duisburg

Yorumlar