LVM Fikret Odağ

Bir “Yusuf Doğan” Geldi Göçtü Bu Dünyadan!

23.01.2021 19:02

Yaklaşık 40 yıldır Hamburg’da yaşayan, Tunceli’nin Hozat ilçesi Atadoğdu köyü doğumlu Yusuf Doğan, 63 yaşında kansere yenik düştü. Evli ve iki çocuk…

Bir “Yusuf Doğan” Geldi Göçtü Bu Dünyadan!

Yaklaşık 40 yıldır Hamburg’da yaşayan, Tunceli’nin Hozat ilçesi Atadoğdu köyü doğumlu Yusuf Doğan, 63 yaşında kansere yenik düştü.

Evli ve iki çocuk sahibi olan Hamburg’un sevilen renkli kişiliğinin ölümü başta ailesi, yakınları olmak üzere sevenlerini üzüntüye boğdu. Konuyla ilgili Hamburg’da taksicilik yapan Ahmet Doğan, kardeşinin ölümünden duyduğu derin üzüntüyü belirterek, “Babamın iki evliliğinden toplam biz on üç kardeşiz. Ben ailenin en büyük evladıyım. Bundan daha öncede Bursa ve Dersim’de yaşayan iki kardeşimizi daha kaybetmiştik. Kardeşim Yusuf 2017’de prostat ameliyatı geçirmişti. Zaman zaman tedavi süreçleri devam ediyordu. En son Eppendorf Üniversite hastahanesinde Palyatif bölümünde 3 hafta, daha sonra 20 gündür de İsraelitisches hastahanesinin hospitz bölümünde yaşam desteği görüyordu. Kendisini en son pazartesi günü ziyaret etmiştim.  Salı günü (19.01.2021) ise saat 18:00 civarında kardeşimi kaybettiğimizi öğrendik” dedi.

Ahmet Doğan kardeşinin ölümünden dolayı kendilerini arayıp, baş sağlığı dileklerini iletip, acılarını paylaşanlara teşekkür ederek, kardeşinin vasiyeti üzerine cenazesinin Hamburg’da toprağa verileceğini belirtti.

HAMBURG ONSUZ ÖKSÜZ KALACAK!

Yine Yusuf Doğan’ın halasının oğlu olan Kenan Yıldırım’da, akrabası ve arkadaşı olan Yusuf Doğan’ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek,” Acımız büyük. Kendisiyle hayatta çok şey paylaşmıştık. Güzel yürekli, paylaşımcı bir arkadaştı, bana adeta bir kardeş gibiydi. Bir yanım onsuz hep eksik kalacak. Hamburg onsuz öksüz kalacak” diyerek üzüntüsünü ifade etti.

YORUM: HER VEDA, ELVADA DEĞİLDİR!

Özgürlük Şehri Dersimin yiğit gülü! Kelebeklerin pervaneye dönüştüğü, sözün aşka, aşkın semaha durduğu Hozat’ın gülen yüzlü çocuğu.  Duydum ki, son kez yaşama kafa tutmuşsun ve hepimize küserek gitmişsin bu dünyadan. Üstü kalsın diyerek veda etmişsin bizlere. Erken terk ettin yaşamın saflarını. Munzur’un suyunu içme şansına sahip olan, güzel yürekli delikanlı, mert asi kişilik seni hep o dik duruşunla anımsayacağız. Yüreğinde kabaran sevda dalgalarıyla bu dünyadan sessizce göçüp gittin. Artık yaşamıyorsun asi çocuk. Ama sen o hep samimi, mert göğsünü kabarta kabarta dik yürüyüşünle anılarımızda yaşayamaya devam edeceksin.

GÜLE GÜLE MUNZURUN ASİ ÇOCUĞU!

” Bu dünyadan göçer olduk, Kalanlara selam olsun!

Hasta iken, halimize soranlara selam olsun.”

#

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler