Bakanlıkta Uyum Meclisleri seçimleri konulu toplantı yapıldı

Bakanlıkta Uyum Meclisleri seçimleri konulu toplantı yapıldı

ABONE OL
23:39 - 17/02/2020 23:39
Bakanlıkta Uyum Meclisleri seçimleri konulu toplantı yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kuzey Ren Vesfalya Eyaleti Yurt, Yerel Yönetimler, İmar ve Eşitlik Bakanlığında Eyalet Uyum Meclisleri Kurulunun öncülüğünde 13 Eylül 2020 de yapılacak olan Uyum Meclisleri seçimleriyle ilgili bir toplantı düzenlendi.

Eyalet Başkenti Düsseldorf ‘taki toplantıya 57 farklı şehirde Uyum Politikalarına yön veren, Uyum Meclislerinin çalışmalarında yardımcı olan ve aralarında Türk kökenli ve diğer uluslardan bölüm müdürlerinin bulunduğu Uzman Personel katıldı.

Duesseldorf’ta Bakanlıktaki toplantı Eyalet Bakanlık Müsteşarı Dr. Jan Heinisch ve Uyum Meclisleri Kurulu Başkanı Tayfun Keltek ‘in katılımcıları selamlaması, 13 Eylül’de Eyalet Yerel seçimleri ile birlikte yapılacak olan Uyum Meclisleri seçimleri, Göçmenlerin topluma sosyal Uyumu, Uyum politikalarıyla ilgili konularda yaptıkları açılış konuşmalarıyla başladı.

Uyum Meclisleri çok uluslu olabilir

Başkan Tayfun Keltek Düsseldorf‘ ta yaptığı konuşmada ‚ Eyalet hükümetinin Uyum Meclisleri yerine önerdiği Uyum Komisyonlarına karşı olduklarını belirterek Eylül ayında yapılacak seçimlere yoğun katılım çağrısı yaptı. Keltek; ‚ ‘‘Polonya Başkonsolosuyla görüştük onların ve bizim Türklerin dışında diğer milletlerden insanlarında bu seçimlere aktif ve pasif olarak katılması Listeler oluşturması en büyük dileğimizdir „ dedi.

Yine Tayfun Keltek, Engin Sakal, Siamak Pourbahri ve Taner Aksoy ‘la temsil edilen Eyalet Uyum Meclisleri Kurulunun ( LIR ) Müdürü Engin Sakal da LIR‘ in Kampanya boyunca düzenlenecek Aktivitelerinden örnekler vererek Uyum Meclislerinin işlevine ve önemine değinerek ‚‘‘farklı uluslardan gayretli insanlar pekala yan yana gelerek göçmenlerin sorunlarını politik platformlara taşıyabilir, onların sesi olabilir,  göçmenlerin toplumda kabulüne katkı sağlayabilirler ‘‘ dedi .

Düsseldorfta Bakanlık binasında gerçekleşen toplantı Bakanlık Bölüm şefi ve Hukukçusu Dr. Christian von Kraack‘ ın seçimlerde, adaylıkların ve katılımla ilgili hukuki konulardaki bilgilendirmesi, LIR den Siamak Pourbahri‘ nin NSU kurbanlarını anmak adına Uyum Meclisleri bulunan şehirlerde 10 +1 ağaç dikme kampanyası , Mönchengladbach ve Köln Uyum Dairesi Personellleri Michael Morschhoven ve Mirko Korku‘ sun bölgelerindeki yaptıkları çalışmalarla ilgili verdikleri bilgilerle son buldu.

ha-ber.com/Mehmet Tanlı/ Düsseldorf

 

Inal

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.