Zeki Genç’e Şükran ödülü

Zeki Genç’e Şükran ödülü

ABONE OL
23:48 - 16/06/2019 23:48
Zeki Genç’e Şükran ödülü
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Zeki Genç’e Şükran ödülü

Münih’te göçmenlerle ilgili sayısız projelerde imzası olan Zeki Genç’e Münih Belediyesi Türkçe dersleri ile ilgili projeleri için bir şükran plaketi verdi. 

Münih Belediyesi’nin her yıl verdiği „Münih Teşekkür Ediyor “şükran ödülünü bu yıl Radio Lora’nın moderatörü Zeki Genç’e verildi. Sosyal alanlarda gönüllü olarak çalışanlara verilen ödül, bu yıl toplam kırk kişiye verildi. Genç ödülünü, Münih Belediye Sarayı’nda düzenlene ödül töreninde Belediye Başkan yardımcısı Christine Strobl’den aldı. 

TÜRKÇE DERSLERE ÖDÜL
Genç, kendi inisiyatifiyle kurduğu okullarda „Türk Çocukları için Türk Dil ve Kültür Dersleri “verilmesi konusundaki başarılı çalışmaları dolayısıyla ödüle layık görüldü. Zeki Genç ödülü alırken oldukça duygulandığını söyledi.

Genç „Çok mutluyum. Yaptığım hizmetlerin belediye tarafından takdir görmesi beni daha da aktif çalışmaya yönlendiriyor. Özellikle „Türkçe derslerine izin verilmiyor “şeklindeki ifadelerin dolaştığı kentimizde, bu ödülün bana verilmesi belediyenin tüm iddiaların aksine konuya ne kadar önem verdiğinin bir kanıtıdır. Bu ödül beni daha da umutlandırdı“ dedi. 

haber.com/Ahmet İNCEL / MÜNİH

Inal

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.