16.2 C
Berlin
22:28 - 31/05/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ALMANYA Dortmund EKONOMİ

Yataş Bedding 3. Mağazası’nı Dortmund `ta açtı

Almanya’nın Dortmund kentinde Türk işadamı Mustafa Eydemir, Yataş Bedding Mağazası’nı açtı. Merkezi Essen kentinde bulunan Enza Home mağazasından sonra Duisburg ve Dortmund Yataş Bedding Mağazası’nı açan genç girişimci Eydemir, kısa zamanda Düsseldorf kentinde de mağaza açacaklarını söyledi.

Essen Başkonsolosu Şener Cebeci, SPD Milletvekili Volkan Baran, işadamları ve çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcilerinin hazır bulunduğu açılışta misafirleri selamlayan Mustafa Eydemir, “Her 50 kilometreye bir mağaza açmayı hedefliyoruz” dedi. Eydemir, Bütün ürünlerimiz Türkiye’deki işçilerimizin, emekçilerimizin alın teriyle buraya geliyor. Kalitede, konforda ve dizaynda çok iddialıyız. Yurtdışında 74.mağazamızla kök salmaktan ve ülkemize ekonomik katkıda bulunmaktan son derece gururluyuz. Kalitemiz dünya standartlarının üstündedir. Yatakta zaten iddialıyız ve ürünlerimizin 10 yıllık garantisi bulunmaktadır” şeklinde konuştu.

DESTEKLİYORUZ

Açılışta kurdeleyi kesen Essen Başkonsolosu Şener Cebeci ise, Türk girişimcilerin başarılarından ötürü gurur duyduklarını ve onları desteklediklerini belirterek şunları söyledi:

“Başarılı işadamımız Mustafa Eydemir ve Türk girişimcilerin açılışı motivasyonumuzu artırıyor. Bu örnekler hem ülkemizin ekonomik gelişimi hem de buradaki girişimcilerimiz açısından çok önemli. Ürettiğimiz markaların yurtdışında pazarlanması özgüvenimiz açısından çok önemli. Markalarımız artık dünya pazarında”

ha-ber.com/Metin ES/Dortmund

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla