‘Veysel Gider Adı Kalır’ sergisi Augsburg ve Ulm’da açıldı

‘Veysel Gider Adı Kalır’ sergisi Augsburg ve Ulm’da açıldı

ABONE OL
21:17 - 03/11/2023 21:17
‘Veysel Gider Adı Kalır’ sergisi Augsburg ve Ulm’da açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Âşık Veysel’in torunu Nazender Süzer Gökçe ile gazeteci eşi Gürsel Gökçe’nin ‘Veysel Gider Adı Kalır’ koleksiyon fotoğraf sergisi, Ulm Cemevi ve Augsburg Cemevi’nde açıldı.

Sergide, Ara Güler, Fikret Otyam, Ozan Sağdıç, Mustafa Türkyılmaz, İsa Çelik, Ergun Çağatay ve Anadolu Ajansı muhabirlerinin fotoğrafları yer aldı.

Açılışta konuşan Nazender Süzer Gökçe, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı, 2023 Unesco Âşık Veysel yılı dolayısı ile koleksiyon sergimizi gurbetçi kardeşlerimizle buluşturduk. Bu buluşma bizde büyük bir sinerji yarattı. Dedem Âşık Veysel bizlere çok kıymetli bir kültürel miras bıraktı. Bırakılan bu mirasın sorumluluğunu hep hissettim, içselleştirdim. Bu bağlamda bu yıl içerisinde sergimizi 16 yerde açtık. Yıl sonuna kadar da sergilerimiz devam edecek. Almanya’da bize ev sahipliği yapan tüm Veysel dostlarına teşekkür ediyorum” dedi.

ULM Cemevi’ndeki açılışa Ulm Belediye Başkanı Gunter Chisch, Ulm Cemevi Başkanı Kaan Yalçın ile birlikte çok sayıda kişi katıldı.

Açılış sonrası, Ulm Cemevi gençlerinin hazırladığı tiyatral gösteri ile salon coştu. Gösteri arasında cemevi korosunun konseri yer aldı.

 

Etkinlik, Erdal Güney ve Petra Nachmanova dinletileriyle son buldu.

Sergi, Augsburg Cemevi’nde de 29 Ekim’de açılmıştı.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen serginin açılışına Münih Başkonsolosu Süalp Erdoğan, Augsburg Cemevi Başkanı Şenol Duman ve çok sayıda kişi katılmıştı.

 

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / AUSGBURG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.