Twitter Davası Durduruldu

07.10.2022 09:53

  Delaware’de yargıç Kathaleen McCormick, milyarder işadamı Elon Musk’ın sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolar ödeyerek devralmasına olanak tanıyacak bir adım…

Twitter Davası Durduruldu

 

Delaware’de yargıç Kathaleen McCormick, milyarder işadamı Elon Musk’ın sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolar ödeyerek devralmasına olanak tanıyacak bir adım attı.

McCormick, Musk’a zaman tanımak için Twitter’ın işadamı aleyhindeki davasının, duruşma arifesinde durdurulmasına karar verdi.

Dava 28 Ekim saat 17.00'ye kadar durduruldu. Bu sürenin, Musk'ın anlaşmayı finanse etmesine izin vermesi bekleniyor.

Yargıç, anlaşmanın belirtilen tarihe kadar tamamlanmaması halinde tarafların Kasım ayında bir duruşma planlamak için kendisiyle temasa geçeceğini söyledi.

Musk'ın 17 Ekim'de mahkemeye çıkması planlanıyordu.

Elektrikli araç üreticisi Tesla'nın CEO'su olan Musk, Pazartesi günü Twitter'a, fikrini değiştirerek kendisine açtığı davayı düşürmesi halinde Nisan ayında varılan anlaşma ile Twitter'ı hisse başına 54,20 dolara satın almak için yapılan anlaşmaya uymayı önerdi.

Buna cevaben Twitter, Musk'tan gelen mektubu aldıktan sonra işlemi hisse başına 54,20 dolardan kapatmayı planladığını söyledi. Ancak şirket, milyarder Tesla CEO'suna karşı açtığı davayı düşüreceğini söylemedi.

Twitter'ın hukuk ekibi ve Musk'ın avukatları, karşılıklı güvensizliği aşma ve anlaşmaya varmak için süreç başlatma girişimlerini Salı günü hakime bildirdi.

Musk'ın karar değişikliği, anlaşmadan çekilme girişimi üzerine Twitter tarafından hakkında açılan davanın Delaware'de başlamasına iki haftadan kısa süre kala geldi.

VOA tarafından geçilen Twitter Davası Durduruldu haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Twitter Davası Durduruldu haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Twitter Davası Durduruldu haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

HDP Cumhurbaşkanı Adayında Israrcı Olacak Mı?

HDP Cumhurbaşkanı Adayında Israrcı Ola..

HDP Cumhurbaşkanı Adayında Israrcı Olacak Mı?
Erken Emeklilikte “Gün” Meselesi Tartışılıyor

Erken Emeklilikte “Gün” Meselesi Tartı..

Erken Emeklilikte “Gün” Meselesi Tartışılıyor
Belçika Bir İşadamına Sattığı Tankların Peşinde

Belçika Bir İşadamına Sattığı Tankları..

Belçika Bir İşadamına Sattığı Tankların Peşinde
Datça’daki kış maratonundan Avrupalı yüzücülere davet var!

Datça’daki kış maratonundan Avrupalı y..

Datça’daki kış maratonundan Avrupalı yüzücülere davet var!
Rus Paralı Asker Grubu Wagner Nasıl Bir Oluşum?

Rus Paralı Asker Grubu Wagner Nasıl Bi..

Rus Paralı Asker Grubu Wagner Nasıl Bir Oluşum?