TÜRSAB turizm sektörünün sorunlarının çözümü için partilerden destek istiyor

07.10.2021 21:11

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) turizm sektörü ve acentelerin yaşadığı sorunları rapor haline getirerek siyasi parti yöneticilerine anlatıyor. TÜRSAB tarafından yapılan açıklamada,…

TÜRSAB turizm sektörünün sorunlarının çözümü için partilerden destek istiyor

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) turizm sektörü ve acentelerin yaşadığı sorunları rapor haline getirerek siyasi parti yöneticilerine anlatıyor.

TÜRSAB tarafından yapılan açıklamada, Turizm Sektörünün Durumunu Geleceğini ve Çözüm Bekleyen Sorunlarını anlatmak amacıyla siyasi parti yöneticileriyle toplantılar düzenlemeye ve sektörün sorunlarını içeren raporu vermeye başladı.

Sektörün sorunlarıyla ilgili hazırlanan raporu siyasi parti temsilcilerine verecek olan TÜRSAB yönetimi bu toplantılarda turizmde seyahat acentelerinin önemini ve rolünü, turizm ekonomisinin en önemli paydaşı olarak önümüzdeki dönem ile ilgili olası gelişmeleri aktaracak. Özellikle seyahat acentelerinin yaşadığı sorunlar ve çözüm önerilerini içeren raporu tüm siyasi parti Genel Başkanları ve TBMM Bayındırlık İmar Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanlığına sunacak.

TÜRSAB Başkanı Firüz Bağlıkaya, Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) yapısı ve çalışmaları ile ilgili değerlendirmeler ile 2634 sayılı Kanunda yer alan ve seyahat acentelerini ilgilendiren hükümlerle ilgili itiraz ve beklentilerinin yer aldığı sunumlar yapacak.

İlk görüşme AKP ile

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Başkan Yardımcısı Ali Bilir, Yönetim Kurulu Üyesi Ceren Anadol ve Hukuk Başdanışmanı Av. İlker Ünsever’den oluşan heyet ilk ziyareti AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile gerçekleştirdi.

Toplantıda, turizm ağacının köklerini oluşturan, salgın nedeniyle var olma mücadelesi veren ve 2022 sezonuna büyük umutlarla hazırlanan seyahat acentelerin beklentileri iletildi ve yeni yasama döneminde mevzuat değişikliği konusunda destekleri talep edildi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Mehmet Şimşek: “Aktif Siyaseti Düşünmüyorum”

Mehmet Şimşek: “Aktif Siyaseti Düşünmü..

Mehmet Şimşek: “Aktif Siyaseti Düşünmüyorum”
BM’den “İklimde Tehlikeli Eşik Yakın” Uyarısı

BM’den “İklimde Tehlikeli Eşik Yakın” ..

BM’den “İklimde Tehlikeli Eşik Yakın” Uyarısı
ABD’den Ukrayna’ya 350 Milyon Dolarlık Yardım

ABD’den Ukrayna’ya 350 Milyon Dolarlık..

ABD’den Ukrayna’ya 350 Milyon Dolarlık Yardım
Cumhurbaşkanlığı Adaylığı İçin YSK’ya Yedi Başvuru

Cumhurbaşkanlığı Adaylığı İçin YSKya Y..

Cumhurbaşkanlığı Adaylığı İçin YSK’ya Yedi Başvuru
AB`den Türkiye ve Suriye İçin 7 Milyar Euro  Yardımı Toplandı

ABden Türkiye ve Suriye İçin 7 Milyar ..

AB`den Türkiye ve Suriye İçin 7 Milyar Euro Yardımı Toplandı