6 C
Berlin
04:17 - 10/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ALMANYA EKONOMİ FOTOGALERİ Nürnberg

Türkiye’nin organik ürünleri dünyaya tanıtıldı

Nürnberg’de açılan Organik ürünler fuarına toplam 38 Türk firması katıldı. Dünyanın en büyük organik fuarlarından biri olan Nürnberg uluslararası “Biofach 2020 “Organik Ürünler Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı.

15 Şubat tarihine kadar sürecek fuara, Türkiye’den 22 ‘i Ege İhracatçılar Birliği bünyesinde olmak üzere, toplam 38 Türk firması katıldı. Fuarda 112 ülke yer alırken, Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, önce resmi açılışa katıldı, daha sonra Türk firmalarını tek tek gezdi.

23 Milyar 400 Milyon Dolar ihracat var

İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, Cahit Doğan Yağcı, Türkiye’nin ihracatında geçen yıla göre artış gösterdiğini,23 milyar 400 milyon civarında ihracat yapıldığını söyledi. Yağcı, yaş sebze, kuru meyve, gıda ve bakliyatta artışın devam ettiğini dillendirdi. Cahit Doğan Yağcı her şeyin daha iyi olacağını vurguladı.

Kuru Meyve ve tekstil ihraç ediyorlar

Osman Akça firması genel müdürü Rıza Akça ise, Manisa’da, üzüm ve pamukla iştigal ettiklerini belirterek, zaman içeresinde, kuru meyve, tekstil dalında öncellikle Almanya olmak üzere AB ülkelerine ihracatlarının bulunduğunu belirtti.

Ana yemeklerimiz tanıtıldı

Bu yıl 3 A salonunda, İlk kez aperatif, ara mönü ve ana yemeklerimiz tanıtıldı. Tanıtıma ilgi büyük olurken, yangın ihbarı üzerine salon tamamen boşaltıldı. Yarım saat sonra salon tekrar ziyaretçilere açıldı.

FUARDA NELER VAR?

Organik Gıda Ürünleri , Organik hammadde ve yarı hazır ürünler, Organik sebze ve meyve ürünleri, Organik et, süt ve balık ürünleri, Organik hazırlanmış yiyecek ve kolaylık ürünler, Organik dondurulmuş gıda ,Organik sağlık, gıda ve şarküteri, Organik bebek maması, Organik içecek, Tarımsal kaynakları ve işleme, Seedlings ve tohum ,Doğal böcek ilacı ve bitki ürünleri koruma, Toprak improvers, Hayvan yetiştiriciliği ve beslemeleri, Hizmetler Organik Sanayi , Dernekler , Sertifika ve kontrol hizmetleri  ve Pazarlama ve yönetim danışmanlığı.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

İlgili haberler

YORUM EKLE

* Yorum formunu kullanarak, verilerinizin bu site üzerinden depolanması ve işlenmesine izin verirsiniz.

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla