Türk yemekleri Portekiz turizm sektörünün duayenlerine tanıtıldı

Türk yemekleri Portekiz turizm sektörünün duayenlerine tanıtıldı

ABONE OL
16:05 - 24/05/2024 16:05
Türk yemekleri Portekiz turizm sektörünün duayenlerine tanıtıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Türk mutfağının tarihi ve kültürel mirasını tanıtmak amacıyla düzenlenen “Türk Mutfağı Haftası” kapsamında, Portekiz’in başkenti Lizbon’da, Türk yemekleri turizm sektörünün duayenlerine tanıtıldı.

Türkiye’nin Lizbon Büyükelçisi Haldun Koç’un ev sahipliğinde ve Türk Hava Yollarının işbirliğiyle büyükelçilik konutunda yapılan etkinliğe, 50’den fazla Portekizli turizm sektörü çalışanı, seyahat yazarı, gazeteci ve gastronomi uzmanı katıldı.

“Sürdürülebilir Türk Mutfağı: Sağlıklı, Geleneksel, Atıksız” temalı etkinlikte konuşan Büyükelçi Koç, “Türkiye sahip olduğu kültürel, tarihi, doğa ve gastronomi kaynaklarıyla hem turistlere hem de turizm sektörü yatırımcılarına büyük fırsatlar sunuyor.” dedi.

Portekiz turizm sektörünün önde gelen seyahat yazarı Francisco Moura da katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, “Bu zamana kadar 140 kadar ülkeyi dolaştım ve beni en çok etkileyen ülkelerden biri Türkiye oldu. Portekizlilere Türkiye’ye gitmelerini her zaman öneriyorum.” ifadelerini kullandı.

Ege mutfağından yemeklerin sunulduğu etkinliğin ardından katılımcılara Türkiye’nin tanıtım videoları gösterilip, flüt sanatçısı Dilan Oğuz ve viyolonsel Burak Özkan tarafından Türk ve dünya klasiklerinden müzik dinletisi gerçekleştirildi. (AA)

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.