TDU Turizm konulu açık oturum düzenledi

15.03.2019 00:46

Berlin Brandenburg Türk Alman İşverenler Birliği himayesinde düzenlenen açık oturuma TDU Başkanı Remzi Kaplan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kültür ve Turizm Danışmanı…

TDU Turizm konulu açık oturum düzenledi

Berlin Brandenburg Türk Alman İşverenler Birliği himayesinde düzenlenen açık oturuma TDU Başkanı Remzi Kaplan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kültür ve Turizm Danışmanı Hüseyin Gazi Coşan, Kaya Turizm Acentesi sorumlusu Nejati Kaya ve Türk Hava Yolları Berlin Acentesi sorumlusu Paşa Güven'in yanı sıra çok sayıda davetli iştirak etti.

Berlin'de düzenlenen Turizm fuarının değerlendirmesinde yapan konuşmacılar, T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un açıklamalarını da göz önünde bulundurarak 2019 yılı sadece Almanya'da değil, tüm OECD ülkelerinden büyük bir artış olacağına, 50 Milyon hedefine ulaşılacağına dikkat çektiler.

 Bilhassa erken rezervasyonlarda yaklaşık yüzde 58'lik bir artış yaşanacağı ve Göbeklitepe`ye olan ilgi ile bu oranın daha da yükselebileceğini söylediler.

 Bunun yanı sıra bakanlık belgeli deniz turizm tesisleri, yat limanları, yüzer deniz turizm araçları, dalınabilir deniz turizmi, müzeler ve günü birlik gezileri gibi daha birçok tesis sayısının olduğu dile getirildi. 

ha-ber.com/Orhan Önaldı

Yorumlar