LVM Fikret Odağ

SPD Eyalet Milletvekilinden IGMG Güney Bavyera Bölgesine Ziyaret

16.07.2020 13:36

ha-ber.com/Aydın ERDEM Kısa adı İGMG olan, İslam Toplumu Millî Görüş Güney Bavyera Bölge Başkanlığına üst seviyede bir ziyaret gerçekleşti. SPD Bavyera Eyaleti…

SPD Eyalet Milletvekilinden IGMG Güney Bavyera Bölgesine Ziyaret
ha-ber.com/Aydın ERDEM

Kısa adı İGMG olan, İslam Toplumu Millî Görüş Güney Bavyera Bölge Başkanlığına üst seviyede bir ziyaret gerçekleşti.

SPD Bavyera Eyaleti Milletvekili Bayan Diana Stachowitz, Münih Belediye Meclisi SPD azası Bayan Julia Schönfeld-Knorr, Münih Moosach Semti SPD Parti yönetimi ve üyeleri ile birlikte IGMG Bölge Merkezini ziyaret etti.

Bölge Başkanı M. Tayyip Sayan ve Bölge Yönetiminin de hazır bulunduğu bu ziyarette, önce Bölge Binası ve Eğitim Merkezi misafirlere gezdirildi.

Ardından Toplantı odasına geçilerek, sohbet ortamında ve Türk mutfağının leziz örnekleri eşliğinde sorular cevaplandırıldı.

Ziyaret sebeplerini; inşaatı yeni tamamlanan IGMG Bölge Başkanlığı ve Bölge Eğitim Merkezi Binasını yerinde görmek ve komşuluk ilişkilerini pekiştirmek amacıyla gerçekleştirdiklerini belirten misafirler, aynı zamanda hem irtibatta kalmayı hem de ortak çalışma yapmak istediklerini de sözlerine eklediler.

Takriben iki saat süren ve son derece samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret sonunda misafirler teşekkür edip, Münih Moosach Semtinin tarihçesini anlatan bir kitabı da hediye ederek Bölge Merkezinden ayrıldılar.

 

#

Yorumlar

İlgili Haberler