Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu için 6 yıla kadar hapis istemi 

Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu için 6 yıla kadar hapis istemi 

ABONE OL
20:28 - 26/12/2023 20:28
Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu için 6 yıla kadar hapis istemi 
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı motokurye Yunus Emre Göçer’in ölümüne sebebiyet veren Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud’un oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud hakkında iddianame hazırladı.

Cumhuriyet Savcısı, iddianamede 30 Kasım’da İstanbul Aksaray’da meydana gelen kazada asli kusurlu olduğunu belirttiği Hasan Şeyh Mahmud hakkında “taksirle ölüme sebebiyet verme” suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istiyor.

2 Aralık’ta Türkiye’den ayrılan Hasan Şeyh Mahmud Türkiye’ye dönmüş değil. Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlunun mahkemede hazır bulunmaması halinde yargılama gıyabında yapılacak.

Yunus Emre Göçer’in eşi Somali Cumhurbaşkanı ile telefonda görüştükten sonra şikayetini geri çekti

Daha önce avukatı Iyaz Çimen ile birlikte savcılığa yaptığı başvuruda Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu hakkında şikayetçi olan Yunus Emre Göçer’in eşi Öznur Göçer iddianame hazırlanırken 20 Aralık’ta verdiği ifadesinde şikayetini geri çekti.

VOA Türkçe’nin ulaştığı Göçer ailesinin avukatı Iyaz Çimen iddianameyi medyadan gördüğünü, bu nedenle şu aşamada değerlendirme yapmak istemediğini söyledi.

18 Aralık’ta Çimen’in ofisini ziyaret eden Somali Savunma Bakanı Abdülkadir Muhammed Nur, Somali lideri Hasan Şeyh Mahmud’u telefonla Öznur Göçer’le görüştürdü.

Daha önce “Oğlumla görüşürüm Türk mahkemesine teslim olur” diyen Somali Cumhurbaşkanı o görüşmede “Ben Somali Cumhurbaşkanı’yım. Muhammed Hasan’ın babasıyım, ailenize taziyelerimi bildiriyorum. Çok üzgünüm. Kalbimiz sizlerle. Kaybınız için çok üzgünüz. Türkiye’ye ve Türk yargısına saygılıyız. Her şey doğru istikamette yürüyecek. Bir baba olarak taziyelerimi iletiyorum. Oğlumuz Emre için dua ediyoruz” demekle yetindi.

VOA Türkçe’nin ulaştığı konu hakkında bilgi sahibi kaynaklar, bu görüşme sonrası Türkiye’de “kan parası” olarak bilinen maddi ve manevi tazminat sayesinde Öznur Göçer’in şikayetini geri çekmesinin sağlandığını öne sürüyor.

Motokurye Göçer’in biri engelli iki çocuğu var

38 yaşında hayatını kaybeden Yunus Emre Göçer’in biri engelli iki küçük çocuğu bulunuyor.

Avukatının yaptığı başvurulara rağmen ilk 72 saatte hakkında yakalama ve yurtdışına çıkış yasağı kararı verilmeyen Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud’un oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud 2 Aralık’ta Türkiye’den ayrıldı.

Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu için yakalama ve yurtdışı çıkış yasağı kararları ise ancak Yunus Emre Göçer’in 5 Aralık’taki ölümünün ardından çıkarıldı.

Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud 8 Aralık’ta Türkiye’nin Mogadişu Büyükelçisi İbrahim Mete Tığlı ile görüştü.

Görüşme sonrası Somali Cumhurbaşkanlığı’nın Facebook hesabından yapılan bilgilendirmede Somali liderinin Türk büyükelçiye Türkiye’ye askeri modernizasyondaki destekleri için teşekkür ettiği belirtildi.

VOA tarafından geçilen Motokurye Göçer’in ölümüyle ilgili Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu için 6 yıla kadar hapis istemi  haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Motokurye Göçer’in ölümüyle ilgili Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu için 6 yıla kadar hapis istemi  haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Motokurye Göçer’in ölümüyle ilgili Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu için 6 yıla kadar hapis istemi  haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.