Sezonu kurtarma mecburiyetindeyiz

07.04.2021 17:02

  Antalya’nın önde gelen turizmcilerinden Hüseyin Baraner, Haber Global canlı yayınında Antalya’nın yakın dönem geleceğine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Türkiye Seyahat Acentaları…

Sezonu kurtarma mecburiyetindeyiz

 

Antalya’nın önde gelen turizmcilerinden Hüseyin Baraner, Haber Global canlı yayınında Antalya’nın yakın dönem geleceğine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin hali hazırda ekonomik sıkıntılar yaşanırken sahte turizm içerikli internet sitelerinden büyük zarara uğradığını aktaran Baraner, site kopyalamanın tüm dünyada giderek yaygınlaştığını ifade etti.

Bilim insanlarının Ramazan Bayramı’na 60 binlerde günlük vaka sayılarıyla girilebileceğine ilişkin değerlendirmeleri de sorulan Hüseyin Baraner, Bayram’dan turizmciler olarak umutlu olduklarını belirterek, “Devamlı umut içerisindeyiz. Ancak 15 aydır çok ciddi ekonomik sıkıntılarımız var. Bizim bu sezonu kurtarma mecburiyetimiz var. Birikmiş senetler ve kredi borçlarımız kapıda. Burada herhangi bir aksamayı kabul edemeyiz” dedi.

‘SAĞLIK BAKANLIĞI GERÇEK VERİLERİ PAYLAŞSIN’

Sağlık Bakanlığı’nın turizm sektörüne hem içeride hem dışarıda doğru bilgileri vermesinin ve aşı pasaportunun bir an önce verilmeye başlanmasının gerekliliğine işaret eden Baraner, “Turizm çalışanları aşılanacak diye bir çalışma yapıldı. Çalışanların aşılanmasına da başlanmışken bunun reklamının yapılması özellikle dış turizm için çok ivedi” diyerek şu açıklamalarda bulundu:

“15 aydır kasasına 1 TL girmeyen otelcilerimiz ve seyahat acentalarımız var. Artık birinin bunları açıkça dile getirmesi gerekiyor. Turizm A’dan Z’ye kadar her alanda progesyonel ve ‘Safe Tourisme’ uygun bir sektör. Ancak devletin pandemiye ilişkin gerçek rakamlarını ve desteğini görmek mecburiyetindeyiz. Biz bilgi alalım ki program yapalım.

Bugün pazarlama çalışmalarını da yapamıyoruz. Marketing masrafları çok yüksek ve boşa reklam yapmak istemiyoruz. Durumumuz nedir, hangi piyasalarda hangi en optimal çalışmayı yapabiliriz, Antalya’ya gerçek anlamda ne kadar turist getirebiliriz? Bunları da bilmiyoruz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı da gerçek verileri Sağlık Bakanlığı’ndan alamıyor. Avrupa’dan bize soruyorlar; durumunuz ne, turist gönderebilir miyiz, bunun sorumluluğunu kim alacak diye…”

‘2022 YILI OLAĞANÜSTÜ OLUMLU OLABİLİR’

Ağustos ayından sonra Avrupa’dan geniş çaplı rezervasyon akışı olduğunu ve Türkiye’nin Batı Avrupalı ülkelerde çok büyük talep göreceğini öngördüklerini aktaran Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Baraner, “belki 2022 yılında olağanüstü olumlu yıl da yaşayabiliriz. Bu yıl Kasım ayına kadar hiç durmadan Antalya’ya turist akışı devam edebilir” dedi.

Baraner şöyle devam etti:

“Avrupalılar da patlama noktasına geldi. Orada insanlar ‘koronadan koruyorsunuz, sıkıntıdan bizi öldüreceksiniz’ diye veryansın ediyorlar. Cuma günü Stutgart’ta 40 bin kişi bu konuda gösteri yaptı, hükümeti protesto etti.” (Özgür Cem Boynueğri)

Resim: © akdeniz Gerçek

TOUREXPI tarafından geçilen Sezonu kurtarma mecburiyetindeyiz! - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor! haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Sezonu kurtarma mecburiyetindeyiz! - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor! haberi web sayfamıza otomatik olarak TOUREXPI sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Sezonu kurtarma mecburiyetindeyiz! - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor! haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

AVRUPA HABERLER

Diğer Haberler

Pandemi Karavan Fuarına İlgiyi Arttırdı

Pandemi Karavan Fuarına İlgiyi Arttırdı

Pandemi Karavan Fuarına İlgiyi Arttırdı
Nürnberg SPD’de Nasser Ahmed dönemi

Nürnberg SPDde Nasser Ahmed dönemi

Nürnberg SPD’de Nasser Ahmed dönemi
Almanya'da Kovid-19 vakası sayısı 3 milyona yaklaştı

Almanya'da Kovid-19 vakası sayısı 3 mi..

Almanya'da Kovid-19 vakası sayısı 3 milyona yaklaştı
11/04/2021 itibariyle 1 Euro Kaç TL Oldu?

11/04/2021 itibariyle 1 Euro Kaç TL Ol..

11/04/2021 itibariyle 1 Euro Kaç TL Oldu?
11.04.2021 Çeyrek ve Cumhuriyet altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

11.04.2021 Çeyrek ve Cumhuriyet altın ..

11.04.2021 Çeyrek ve Cumhuriyet altın fiyatları bugün ne kadar oldu?