Remziye Ergin Son yolculuğuna uğurlandı

24.09.2021 22:58

Hamburg'un tanınmış sanatçısı Pınar'ın annesi Remziye Ergin Ojendorf mezarlığında düzenlenen cenaze töreninde son yolculuğuna uğurlandı. Hamburglu Türkler Ergin Ailesini, Acılı Gününde Yalnız…

Remziye Ergin Son yolculuğuna uğurlandı

Hamburg'un tanınmış sanatçısı Pınar'ın annesi Remziye Ergin Ojendorf mezarlığında düzenlenen cenaze töreninde son yolculuğuna uğurlandı.

Hamburglu Türkler Ergin Ailesini, Acılı Gününde Yalnız Bırakmadı.

Hafta başı Pazartesi günü, 2 haftadır tedavi gördüğü Barmbek Asklepios hastanesinde hayata gözlerini yuman 68 yaşındaki Remziye Ergin için Hamburg'un Billstedt semtinde bulunan Ojendorf mezarlığındaki düzenlenen cenaze törenine çok sayıda vatandaş katıldı.

1973 yılından beri Almanya'nın Hamburg şehrinde yaşayan, aslen Ankara'ya bağlı Polatlı ilçesinden olan Remziye Ergin uzun yıllardır diyaliz tedavisi görmekteydi. Ayrıca yüksek şeker hastası olan, böbrek ve karaciğer yetmezliği yüzünden bir süredir hastanelerde tedavi görmekte olan Remziye Ergin'in yorgun düşen bedeni, daha fazla bu yüke dayanamayarak, yaşama veda etmişti.

Remziye Ergin'in ölüm haberi başta yakın ailesi olmak üzere, kendisini tanıyanları ve sevdiklerini üzüntüye boğmuştu.

SANAT DÜNYASI REMZİYE ERGİN'İN CENAZE TÖRENİNDEYDİ!

Mustafa Yurtsever Hoca’nın kıldırdığı cenaze töreninde, sanatçı Pınar Ergin'in yıllardır sahnelerde birlikte çalıştığı başta müzisyen arkadaşları olmak üzere, salon sahipleri, eğlence sektörüne hizmet verenler ve çok sayıda vatandaş hazır bulunarak son görevlerini yerine getirdiler.

Annesine aşırı düşkünlüğü ile tanınan sanatçı Pınar Ergin'in, annesinin ölümünden çok olumsuz etkilendiği ve ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Ayakta durmakta zorlanan sanatçı Pınar, babası Musa ve kardeşi Oğuzhan Ergin mezarlıkta gelen taziyeleri hep birlikte kabul ettiler.

Cenaze töreninde bir gün öncede, İmren Mutu ve Turgut Duman'ın işlettiği La Mira salonunda Remziye Ergin için taziye merasimi düzenlenmişti. Taziyeye gelen konuklara merhume Remziye Hanım’ın ruhuna helva ve lokma dağıtılmıştı.

Çevresinde sakin, güler yüzlü, mütevazi ve yardımsever kişiliğiyle tanınan Remziye Ergin'in naaşı, kendi vasiyeti üzerine aile mezarlığına defnedilmek üzere, Ankara'nın Polatlı ilçesine gönderileceği açıklandı.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

“ABD Liderliğine Onay Biden Döneminde Toparlandı”

“ABD Liderliğine Onay Biden Döneminde ..

“ABD Liderliğine Onay Biden Döneminde Toparlandı”
‘‘Ekonomik Krizler Demokrasiye Yol Açıyor’’

‘‘Ekonomik Krizler Demokrasiye Yol Açı..

‘‘Ekonomik Krizler Demokrasiye Yol Açıyor’’