4.2 C
Berlin
05:39 - 24/02/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ALMANYA Dortmund Duisburg Düsseldorf Essen Frankfurt Hamburg Hannover Köln Leipzig Mannheim Münih Nürnberg Stuttgart Wuppertal

Otomobillerde sigara yasağı geliyor

Almanya`da Kuzey-Ren Vestfalya ve Aşağı Saksonya eyaletleri, içinde çocuk ve hamilelerin bulunduğu otomobillerde sigara içme yasağı uygulanması için girişim başlattı

Almanya’da Kuzey-Ren Vestfalya ve Aşağı Saksonya eyaletleri, içinde çocuk ve hamilelerin bulunduğu otomobillerde sigaranın yasaklanması için girişim başlattı.

Aşağı Saksonya eyaletinin Sağlık Bakanı Carola Reimann, Hannover kentinde yaptığı açıklamada, araçlarda sigara içme yasağı getirilmesi konusunda Kuzey-Ren Vestfalya eyaleti ile bir inisiyatifi hayata geçirdiklerini belirterek, “Çocukların ve hamile kadınların bulunduğu otomobillerde sigara içilmesi yasaklanmalı.” dedi.

Bu yönde yasal düzenleme yapılmasını talep ettiklerini aktaran Reimann, diğer eyaletlerin de bu girişime katılmaları çağrısında bulundu.

Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinin Sağlık Bakanı Karl-Josef Laumann da çocukların ve hamile kadınların otomobilde bulunduğu sırada sigara içilmesinin sorumsuzca bir davranış olduğunu belirterek, devletin kendilerini koruyamayanları koruması gerektiğini kaydetti.

Kuzey-Ren Vestfalya eyalet hükümetinin hazırladığı ilgili yasa tasarısını 20 Eylül’de Federal Eyaletler Temsilciler Meclisine (Bundesrat) sunacağı, ardından tasarının komisyonlarda görüşülmeye başlanacağı bildirildi.

İlgili haberler

1 yorum

hamdi 20:18 - 21/09/2019 at 20:18

Araç içerisinde de sigaraya yasak gelmesini büyük bir sevinç ve memnuniyetle karşılıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu kararına karşı gelecek insanın aklı, beyni ve ruhu kirlenmiştir. Hiçbir insan, hiçbir anne-baba çocuklarının yanında, bir başkasının yanında ve hem de araç içerisinde sigara içerek o küçücük otomobilin havasını dumanla kirletip, insanların zehirlenmesini nasıl isteyebilir. Sayın Cumhurbaşkanım otomobil seyir halindeyken sürücünün sigarasını içip birde izmaritini cadde üzerine fırlatması yok mu!? Ne denebilir böyle insana, diyecek laf çokta bulamıyorum! Sayın Cumhurbaşkanım, araç seyir halindeyken veya seyir halinde olmadığı halde aracında sigara içen sürücüsünü gören denetleme yapan trafik polisi, sağlık görevlisi veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı veya Belediye zabıta yetkilileri tarafından anında ve hiçbir müsamaha gösterilmeden ciddi ve çok yüklü ceza yazılmasının sigara içenlerde caydırıcı olacağına inanıyorum, bu düşüncenizin yasalaşması-düzenlenmesi ve uygulamaya konulmasını bekliyoruz.
İyinin, güzelin ve doğrunun hep yanında…Asrın Lideri, Marka Lider, Sayın Cumhurbaşkanım(RTE)’a saygılarımla…

Cevapla

YORUM EKLE

* Yorum formunu kullanarak, verilerinizin bu site üzerinden depolanması ve işlenmesine izin verirsiniz.

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla