Nürnberg`de Müslüman mezarlığına saldırı

13.12.2019 15:13

54 yaşındaki kadın arabası ile Müslüman mezarlığını tahrip etti. Sürücünün akli dengesinin bozuk olduğu açıklandı. Almanya’nın Nürnberg kentinde, 54 yaşındaki bir kadın…

Nürnberg`de Müslüman mezarlığına saldırı

54 yaşındaki kadın arabası ile Müslüman mezarlığını tahrip etti. Sürücünün akli dengesinin bozuk olduğu açıklandı.

Almanya’nın Nürnberg kentinde, 54 yaşındaki bir kadın sürücü, önceki gün sabaha karşı, 4.30 sularında, aracı ile girdiği, Güney Mezarlığı’ndaki Müslümanlara ait mezarların   üzerinden geçerek kabirlere zarar verdi.

Birçok mezar zarar görürken, çiçekler kökünden söküldü ve bazı mezarların taşları devrildi mezar üzerindeki fotoğraflarda zarar gördü.

Açıklama yapıldı

Basın sözcüsü Wolfgang Prehl, Müslümanlara ait mezarlara zarar veren kadının psikolojik sorunları olduğu bildirdi. Kadın ‘ın hastanede tedavi altına alındığını bildirdi.

Başkonsolostan uyarı

Olayı öğrenen Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, Emniyet ve mezarlık idaresini güvenlik önlemlerini artırmaları için uyardıklarını ifade etti.

Nürnberg Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Ulrich Maly, de, dehşete düştüğünü belirterek, üzüntülerini dile getirdi. Mezarlık idaresi, zarar gören mezarlar için yakınları ile temasa geçti.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

Yorumlar